BitcoinHaberler

SEC’den Bitcoin ETF Başvurusuna Ret Cevabı Geldi!

SEC, Bitcoin ETF başvurularını titizlikle inceliyor.

ABD’de SEC’in geçtiğimiz haftalarda Bitcoin vadeli işlem ETF’lerini kabul etmesinden sonra SEC’e Bitcoin ETF’leri ile ilgili başvurular yapılmaya başlandı.

SEC’in ETF’lere verdiği onaydan sonra daha çok ETF’nin onaylanması beklenirken SEC, onay için sıraya giren ETF başvurularından iki tanesini reddederek ETF konusunda titizlikle çalıştıklarını gösterdi.

Wall Street Journal’ın haberine göre, Valkyrie’nin kaldıraçlı olan Bitcoin ETF’si ile Direxion’ın “short” pozisyon açma özellikli ETF’si SEC tarafından reddedildi.

SEC, kaldıraçlı Bitcoin ETF’lerini reddederek şimdilik Bitcoin fonlarını sadece ETF gibi kaldıraçlı olmayan fonlar ile sınırlı tutmak istediğini göstermiş oldu.

Valkyrie Investestments’in ilk ETF’si onay alsa da 1.25x kaldıraç kullanmayı içeren Bitcoin ETF’si reddedilmiş oldu.

SEC’in ret haberini Bloomberg analistlerinden Eric Balchunas, Twitter’dan yaptığı paylaşımda “SEC’in şuanda kaldıraçlı Bitcoin ETF’lerine sıcak bakmadığını” söyleyerek duyurdu.

Balchunas, SEC’in kaldıraçlı ETF’lere onay vermesinin ilginç bir durum olacağını söyledikten sonra Grayscale’nin spot Bitcoin ETF’sinin de 9 ay içerisinde onaylanabileceğine dikkat çekti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu