binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriAltcoinSEC'in Hedefinde Ethereum Mu Var? ETF'ler Onaylanacak Mı? JP Morgan Umutlu!

SEC’in Hedefinde Ethereum Mu Var? ETF’ler Onaylanacak Mı? JP Morgan Umutlu!

JP Morgan analistleri Robinhood'a gönderilen Wells Bildiriminin spot Ethereum ETF onayını etkilemeyeceğini söyledi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

SEC kripto para sektörü üzerindeki baskısını artırmaya devam ederken son hedefi ABD merkezli kripto para platformu Robinhood oldu.

Bu noktada SEC’in Mayıs ayının başlarında Robinhood’a bir Wells Bildirimi gönderdiği ortaya çıktı.

SEC’in Robinhood’a gönderdiği Wells Bildirimi’nin kripto para sektörüne karşı olası etkileri tartışılırken son değerlendirme JP Morgan‘dan geldi.

SEC Ethereum ETF’lerini Onaylamak Zorunda Kalacak!

The Block’un haberine göre, JP Morgan analistleri, SEC’in Robinhood Crypto’ya gönderdiği Wells Bildirimi’nin spot Ethereum ETF’lerinin nihai onayını engelleme ihtimalinin düşük olduğunu söyledi.

Nikolaos Panigirtzoglou liderliğindeki JP Morgan analistleri, SEC’in ETH hakkında eninde sonunda bir karar vereceğini ancak SEC’in ETH’yi menkul kıymet ya da emtia olarak sınıflandırmayacağını başka bir ‘orta’ kategoride sınıflandıracağını söyledi.

Analistler ayrıca, SEC’in Mayıs ayında Ethereum ETF’lerini reddetmesinin piyasalar için büyük bir hayal kırıklığı olmayacağını ve piyasaların bu ay zaten onay beklemediğini belirtti.

“Bizim görüşümüze göre Wells bildirimi, spot Ethereum ETF’inin SEC tarafından nihai olarak onaylanmasına engel teşkil etmeyecek gibi görünüyor.

ETF’ler, ancak Mayıs ayı kadar kısa bir sürede onaylanmayabilir. SEC, spot Ethereum ETF’lerinin onaylanmasını reddederse muhtemelen davayla karşı karşıya kalacak ve sonunda kaybedecek ve onaylamak zorunda kalacak.”

SEC Wells Bildiriminde Doğrudan Ethereum’un Menkul Kıymet Olduğunu Söylemedi!

JP Morgan analistleri, SEC’in Robinhood’a gönderdiği Wells Bildiriminde Ethereum’un bir menkul kıymet olmadığını açıkça belirtmediğini, ve ima da etmediğini söyledi.

Bu noktada analistler Robinhood’un Bitcoin (BTC) ve Ethereum dışında 13 altcoin için de ticaret hizmeti sunduğuna dikkat çekerek şunları söyledi:

“SEC’in Robinhood’a yaptığı bildirimde ETH’nin menkul kıymet olduğunu ima ettiğini düşünmüyoruz.

Zira Robinhood yalnızca Bitcoin ve Ethereum üzerinde ticareti kolaylaştırmakla kalmıyor, aynı zamanda diğer 13 token üzerinde de ticareti kolaylaştırıyor.

Biz en sonunda, Ethereum’un statüsünün muhtemelen mevzuat ve mahkeme tarafından belirleneceğini düşünüyoruz. Ethereum için sonuçta ‘orta’ bir kategori olabileceğini, ne emtia ne de menkul kıymet, ancak ikisinin arasında bir şey olabileceğini düşünüyoruz.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail