BitcoinHaberler

Sıcak Gelişme: Bitcoin’e Tesla Dopingi!

Block, Blockstream ve Tesla arasında yeni bir ortaklık kuruldu.

2021 yılında boğanın vites yükseltmesine katkı sunan Tesla yeni bir Bitcoin hamlesiyle gündeme bomba gibi düştü.

CNBC kısa süre önce Teksas’ta Bitcoin madenciliği yapmak için Block, Blockstream ve Tesla arasında bir ortaklık kurulduğunu duyurdu.

Buna göre Blockstream ve Block (eski adıyla Square) Tesla’nın güneş enerjisi ve depolama teknolojisini kullanarak Teksas’ta güneş ve pille çalışan bir Bitcoin madeninin temellerini atıyor.

Blockstream kurucu ortağı ve CEO’su Adam Back Bitcoin 2022 konferansında oturum arasında CNBC’ye demeç verdi.

Söz konusu madenin %100 yenilenebilir enerjiyle çalışacağını ifade eden Back ekledi;

“İnsanlar Bitcoin madenciliği ile ilgili farklı faktörler(enerji) hakkında tartışmayı seviyorlar. Bizde bunu kanıtlamaya karar verdik. Bunun için açık bir göstergemiz olacak ve bu sayede diğer oyuncuların oyuna katılmaları için bilgilenmelerini sağlayacağız.”

Madencilik tesisindeki veriler herkese açık olacak bu sayede insanlar enerji tüketimini ve projenin performansını canlı olarak ölçümleyebilecek.

“Bu, bitcoin madenciliğinin sıfır emisyonlu güç altyapısını finanse edebileceği ve gelecek için ekonomik büyüme oluşturabileceği tezimizi kanıtlamak için bir adım”

CNBC’ye konuşan

Block yöneticisi Neil Jorgensen ise şunları söyledi;

“Tesla’nın güneş ve depolama teknolojisini kullanarak Blockstream ile  %100 güneş enerjili bitcoin madenciliği projesinde işbirliği yaparak, Bitcoin’in yenilenebilir enerjiyle olan sinerjisini daha da hızlandırmayı amaçlıyoruz.”

Haberin duyulmasının ardından Bitcoin yeniden 44.000$ sınırında dayandı.

Son dakika gelişmeleri için bizi Twitter’dan takip etmeyi unutmayın.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim

Harika


Başa dön tuşu