BitcoinHaberlerKripto Para

Sıcak Gelişme! Mustafa Elitaş’tan Yeni Kripto Para Açıklaması! “İddialar Tamamen Asılsız”

Kripto para düzenlemeleri neleri kapsayacak?

Bugün ulusal basında çıkan bazı haberler kripto para birimlerine vergi vb düzenlemelere ilişkin bazı dayanaksız bilgiler içeriyordu.

Söz konusu haberlerde bir kaynak gösterilmediği için biz de okuyucularımızla paylaşmamıştık.

AK Parti Grup Başkanvekili bu asılsız iddialara ilişkin son noktayı koyarak “ortaya atılan iddialar tamamen asılsızdır.” dedi.

Elitaş Twitter’dan yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

“Son zamanlarda kripto varlıklar ile ilgili düzenleme çalışmaları hakkında ortaya atılan iddialar tamamen asılsızdır.

Kripto varlıklar ile ilgili üzerinde çalıştığımız konu;

Sistemi düzenleyici, kötü niyetlileri engelleyici, yatırımcıları koruyucu mağduriyeti önleyici nitelikte bir amaç taşımaktadır.

Kamuoyunda KANUN TASLAĞI diye ifade edilen metin bizim bilgimiz dahilinde değildir. Her kişi veya kurum taslak çalışması yapabilir, ANCAK SON SÖZ YÜCE MECLİS’İNDİR.”

Elitaş’ın paylaşımı sonrası sosyal medyada “kripto yasa taslağı” şeklinde dolaşan kabul edilemez metnin de asılsız olduğu ilk ağızdan belirtilmiş oldu.

Elitaş geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamalarda da yasaklayıcı ve sektörü öldürücü değil, düzenleyici bir yasa çıkarmak istediklerini ifade etmişti.

Muhalefet partileri de bu konuda sektörün önünü açacak düzenlemeler yapılması gerektiğini ifade etmişti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu