Kripto HaberleriBitcoinŞifresini Unuttuğu Bitcoinler 600 Kat Yükseldi, Hikaye Mutlu Sonla Bitti!

Şifresini Unuttuğu Bitcoinler 600 Kat Yükseldi, Hikaye Mutlu Sonla Bitti!

Takip et

Hesapta unutulan kripto para olaylarına bir yenisi daha eklendi. ABD’nin Illinois eyaletinde yaşayan Rhonda Kampert, Bitcoin ilk çıktığı zamanlarda 80 dolardan 6 adet BTC aldı.

Bitcoin ve kripto paralardan bahseden radyo programlarını dinlerken ilgisini çektiğini söyleyen Rhonda, “O zamanlar Bitcoin almak kolay değildi. Fakat işlemleri tamamlamayı başardım ve coinlerimi aldım.” dedi.

Aldığı kripto paralarının bir kısmını 1-2 sene içerisinde harcadığını belirten Rhonda, sonrasında kalan kısmını unuttuğunu söyledi.

2017 yılında Bitcoin’in 13.000 dolara çıktığını duyan kadın, hemen harekete geçtiğini ancak Bitcoin cüzdanına ait  rakamlarının bazılarının okunmadığını gördü.

“O zamanlar almış olduğum çıktıda cüzdan kimliğimin sonundaki bazı rakamların olmadığını fark ettim. Parolamın olduğu bir kağıt parçası vardı ama cüzdan kimliğimin ne olduğu hakkında hiçbir fikrim yoktu.”

Bitcoin cüzdanına girebilmek için aylarca uğraştığını söyleyen Rhonda, sonunda vazgeçtiğini söyledi.

Bilgisayar Korsanlarından Yardım İstedi!

Bitcoin’in yıllar içerisinde iyice değerlendiğini ve değerinin 50.000 doların üzerine çıktığını gören Rhonda Kampert, internette araştırma yaparken bilgisayar korsanları baba ve oğul Chris ve Charlie Brooks ile karşılaştığını söyledi.

Yani Bitcoin’lerin değeri Kampert’in sekiz yıl önce 6 adet BTC almak için ödediği paranın 600 katına çıkmıştı.

“Onları internette buldum ve güvendim. Hatırlayabildiğim giriş bilgilerini onlara verdim ve beklemeye başladım. Sonunda birlikte görüntülü bir görüşme yaptık. Chris cüzdanımı açtı ve işte param oradaydı. Çok sevindim.”

Cüzdanında geriye 3,5 Bitcoin’i (yaklaşık 175 bin dolar) kaldığını gören Kambert, Bitcoin’lerin yüzde 20’sini bilgisayar korsanları Chris ve Charlie Brooks’a, 10 bin dolarını da üniversite masrafları için kızına verdiğini söyledi.

Dersimi Aldım!

Yaşadığı olaylardan dersini aldığını ve Bitcoin’lerinin kalan bölümünü ise USB’ye benzeyen bir donanım cüzdanında sakladığını söyleyen Rhonda, şifresini de hafızasına iyice kazıdığını belirtti.

Rhonda Kampert, şu anda değeri 45.000 dolar seviyelerinde olan Bitcoin’in yeniden yükseleceğini ve elde edeceği kazancı emeklilik fonu olarak kullanacağını söyledi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları