BitcoinHaberler

Singapur’dan Önemli Adım: Ülkenin İlk Kripto Para Lisansı Verildi

Singapur, ilk kripto para lisansını verdi!

Singapur merkezli finansal teknoloji şirketi FOMO Pay, bugün yaptığı duyuruda önemli bir izin aldığını ortaya koydu. Singapur’un finansal regülatörü MAS’dan Dijital Ödeme Token Hizmeti sağlamak için lisans almayı başaran FOMO Pay, 170 başvurandan buna ulaşmayı başaran da ilk şirket oldu. Küresel kripto para sektöründe yavaş yavaş söz sahibi olmaya başlayan Singapur’da böyle bir lisansın verilmesi de önemli bir adım olarak görülüyor.

FOMO Pay, Singapur İçin İzin Aldı

FOMO Pay, bugünden itibaren Singapur’da hizmet vermek için lisansa sahip olduğunu vurguladı ve bunu kripto paraları da kapsayacak şekilde kullanacağını vurguladı. DPT Hizmet lisansı isimli lisans, dijital ödemelerin farklı çeşitlerinin yapılabilmesini sağlıyor ve kripto paralar da buna dahil. Diğer iki lisans ise FOMO Pay’in yerel para transferleri yapabilmesini sağlayacak ve sadece itibari paraları kapsayacak. Buna ek olarak FOMO Pay’in artık kredi kartları ile ilgili lisansa da sahip olduğu belirtiliyor.

FOMO Pay, yedi regüle edilen etkinlikten dört tanesi için böylelikle izin sahibi olmuş oldu ve bunun bir kripto para şirketi için çok önemli olduğu söylenebilir. 2015 yılında kurulan FOMO Pay, online ve offline satıcılara dijital para hizmeti sunmayı hedefliyor. Bunlara e-cüzdanlar ve kredi kartları da dahil.

Ülkede kripto para hizmeti vermek isteyen her kurumun lisans alması gerekiyor ve bu tarihe kadar oldukça sıkı regülasyonlar uygulayan Singapur’un ilk izni vermesi yakında diğer izinlerin de bunu takip edebileceğini düşündürüyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu