Kripto HaberleriBitcoinSırp Prense Göre Arap Ülkeleri Bitcoin'i Benimseyecek! İşte Nedeni!

Sırp Prense Göre Arap Ülkeleri Bitcoin’i Benimseyecek! İşte Nedeni!

Takip et

Bitcoin (BTC) ve kripto paraların benimsenmesi ve kullanımı günden güne artmaya devam ederken, kripto para destekçisi Sırbistan ve Yugoslavya’nın Prensi Filip Karadjordjeviç Bitcoin’in benimsenmesinin daha da artabileceğini söyledi.

BTC ve kripto paraların büyük bir destekçisi olan Sırp prens, katıldığı Bitcoin Reserve podcastinde, Orta Doğu ülkeleri olan Ürdün ve Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) gibi bazı arap ülkelerinin de yakın zamanlarda Bitcoin’i benimseyebileceklerini savundu.

Sırp prense göre monarşik olan bu tarz devletler şeriat yasasını kullanıyor ve bu sistem de Bitcoin’i kabul etmeye açık.

“Onların yasalarına ve kutsal kitapları Kuran-ı Kreim’e göre aslında Bitcoin onların mükemmel parasıdır.

Bu bağlamda Arap monarşilerinin veya ülkelerinin Bitcoin’i düşündüğünüzden çok daha erken benimsediğini göreceksiniz.”

Bitcoin ve arap ülkelerinde uygulanan şeriat yasasının uyumlu olduğunu söyleyen Sırp prens borcun Şeriat Yasası uyarınca hoş karşılanmadığını söyledi.

Sırp Prens Bitcoin ve şeriat yasalarının uyumlu olduğunu söylese de Endonezya Ulusal Din Konseyi , BTC ve kripto para birimlerinin spekülatif yapısı nedeniyle temel İslam hukuku ilkelerine aykırı olduğunu söylemişti.

İlgili Haber
Endonezya Karar Verdi: "Kripto Para Haramdır!"
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları