BorsaHaberlerKripto Para

Şok İddia: Bitcoin Borsası Upbit’e Yapılan Saldırı Vakası Borsa İçinden Gerçekleştirildi

Bugün kripto para piyasası ünlü Bitcoin borsası Upbit'in hacklenme haberi üzerine çalkalandı. Ancak konu ile ilgili ortaya ilginç iddialar atıldı. İşte detaylar...

Son zamanlarda iddia olarak yankılanan Upbit hacklendi haberleri bugün resmi makamlarca gelen açıklamalar doğrultusunda doğrulandı. Yaklaşık 50 milyon dolar değerinde 342.000 ETH’nin çalındığı saldırı vakası gündeme bomba gibi oturdu ve tüm piyasa bundan olumsuz etkilendi.

İlgili Haber
Son Dakika: Dünyaca Ünlü Bitcoin Borsası Upbit Hacklendi! Kayıp 50 Milyon Dolar

Cointelegraph’ın ve bazı uzmanların ortaya attığı iddia ise tüm piyasayı şaşkına çevirdi. Aktarımlar incelendiğinde saldırının önce ETH daha sonra ise TRX ve BTT, XML, OMG ve EOS transferleri ile yapıldığı açıkça görülüyor. İddialar o ki bu kripto paralar soğuk cüzdanlardan çalındı ve bu olayın borsanın içinden yani çalışanlardan bir yardım alınmadan yapılması imkansıza yakın olarak değerlendirildi.

Saldırganların borsadan kripto paraları çalarken borsa çalışanlarından yardım alıp zaman kazanma ve işlemleri kolaylaştırma ihtimalinin üzerinde duruluyor.

Borsa kanadından bu konu ile ilgili henüz resmi bir açıklama gelmese de bu iddianın doğru olabileceğini çoğu uzman teyit ediyor.

Borsanın saldırıya uğrama haberinden sonra 7000 dolar altına gerilene BTC, an itibarı ile borsadan “zararı karşılayacağız mağduriyet yaşanmayacak” tarzında gelen açıklamalardan sonra tekrar 7150 dolar seviyesine yükseldi.

Öte yandan Binance CEO’su Changpeng Zhao, Twitter üzerinden Upbit’e destek olacaklarını ve bu aşamada Upbit ile beraber çalışacaklarını ifade etti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu