coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerSolana Üst Düzey Yöneticisi, SOL'ün Geleceği Hakkında Konuştu

Solana Üst Düzey Yöneticisi, SOL’ün Geleceği Hakkında Konuştu

Solana Vakfı strateji müdürü Austin Federa, verdiği röportajda SOL hakkında ilgi çekici açıklamalarda bulundu.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Son zamanlarda yeniden en çok konuşulan kripto paralardan biri haline gelen Solana’nın (SOL) geleceği hakkında Solana Vakfı strateji müdürü Austin Federa ilgi çekici açıklamalarda bulundu.

Federa, 2015 yılında Ethereum’un piyasaya sürülmesinden kısa bir süre sonra gündeme gelen, bir altcoinin ‘Ethereum katili’ olması konusuna Solana üzerinden değindi. “Dışarıdaki herhangi bir projenin Ethereum katili olmak istediğini sanmıyorum” dedi ve ekledi:

“Ethereum’u, tıpkı Bitcoin’i ya da Linux’u öldüremediğiniz gibi öldüremeyeceğinizi söyleyebilirim. Bu aynı zamanda Solana’yı öldürmenin de kolay olmayacağı anlamına geliyor.”

Bu ağların dünyanın dört bir yanındaki yüz binlerce insan tarafından işletildiğini ve açık kaynak topluluklarının ve yazılım hareketlerinin gerçek dayanma gücünün de bu olduğunu vurguladı.

Buna ek olarak Federa, ‘Ethereum katili’ olma konusunu daha da detaylandırdı:

“Ethereum’u öldürmeye çalışıyor olsaydık, muhtemelen ağda EVM desteğine sahip olurduk, değil mi? Solana ağının 2018’deki başlangıcından itibaren amaçlanan işlevi, dünyanın tüm bilgilerini tek bir küresel durum makinesinde mümkün olduğunca ışık hızına yakın bir şekilde senkronize edecek bir şey inşa edebilmek istememizdi.”

İlgili Haber  Önümüzdeki Üç Ay Hangi Yeni Altcoinler Piyasaya Sürülecek? Projelerde Beklenen Gelişmeler Ne? İşte Takvimi

Federa, “geçtiğimiz yıl başlattığımız en büyük şey” dediği token uzantıları konusuna değindi:

“Bunlar perde arkasındalar ve blok zincirinde görebileceğiniz en cazip şey değiller, ancak halka açık blockchainler üzerinde oluşturulabilecekler için ileriye doğru atılmış büyük bir adımlar. Buradan çok fazla benimseme ve büyüme göreceğiz.

Benimsenmenin arttığı bir başka alanın da Solana DeFi olduğunu söyleyebilirim.”

Federa, tek bir ” küresel durum makinesi” vizyonunun “aslında Ethereum’un orijinal vizyonu” olduğunu belirterek, “Ethereum’u zamanında bu kadar güçlü kılan şey, ağdaki herhangi bir programın ağdaki herhangi bir başka programla güven tesis edebilmesi, çünkü hepsinin aynı statüde çalışması fikriydi” dedi ve ekledi:

“Solana’nın başlangıçta inşa edildiği ve bugün de inşa edilmeye devam ettiği vizyon budur. Amacımız “mümkün olan en kısa bloklarla mümkün olan en yüksek işlem hacmine sahip olmak, bunların hepsini tek bir küresel durum makinesinde gerçekleştirmek ve böylece ağdaki ücretleri mümkün olan en düşük seviyeye çekmektir.”

Federa, hedefin bu olduğunu çünkü ağın, çok sayıda işlem gerektiren ve işlem yapma maliyeti nedeniyle kârların yok olmasına izin vermeyen merkeziyetsiz finans (DeFi) için en uygun ağ olmasının amaçlandığını söyledi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail