coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinSolana'da (SOL) Etkileyici Ralli Devam Ediyor: FTX'in Elinde Ne Kadar Kaldı? Satış...

Solana’da (SOL) Etkileyici Ralli Devam Ediyor: FTX’in Elinde Ne Kadar Kaldı? Satış Yapıp Piyasayı Etkileyebilir Mi?

Solana (SOL) fiyatının 100 doları aşmasıyla birlikte kripto para piyasasının gözü SOL'e çevrilmiş durumda.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Kripto para dünyasında Solana (SOL) fırtınalar estiriyor. Geçtiğimiz hafta boyunca SOL’un fiyatı yaklaşık %30 artarak piyasa değerinde geçici olarak Binance Coin’i (BNB) geçti.

Bu yükselişin ortasında, iki büyük SOL sahibi olan FTX ve Alameda mercek altına alındı. Piyasa dinamiklerini potansiyel olarak etkileyerek satış yapmaya devam edecekler mi?

CoinGecko’ya göre, iflas sırasında FTX ve Alameda’nın 55.8 milyon SOL’a sahip olduğu ve bunun değerinin 1.16 milyar dolar olduğu tahmin ediliyordu. SOL bu şirketlerin en büyük varlıkları ve onu Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) takip ediyor.

FTX’in toplam SOL varlıklarının sadece %27’sinin (15.3 milyon SOL) kilidi açılmış olup, bunun 13.22 milyon SOL’u (666 milyon dolar) satılmış olabilir. 24 Ekim ve 14 Kasım 2023 tarihleri arasında FTX ve Alameda, iki halka açık SOL adresinden borsalara 6.99 milyon SOL (280 milyon dolar) yatırdı.

FTX ile ilişkili bir başka adres olan “4Axqyo” da geçtiğimiz ay içinde 6.23 milyon SOL’u (386 milyon dolar) “3vxheE” (muhtemelen Coinbase) adresine gönderdi. Bu da doğrudan alım satım için 2.08 milyon SOL (206 milyon dolar) kalmış olabileceği anlamına geliyor.

İlgili Haber  İddialar Doğrulandı: Yedi Şirket Birden Bitcoin Spot ETF İçin Aynı Gün SEC ile Görüştü

FTX’in toplam SOL varlıklarının kalan %73’ü (40.5 milyon SOL, şu anda 3,99 milyar dolar değerinde) hala kilitli durumda ve aşağıdaki vesting programına göre serbest bırakılacak:

  • Her ay yaklaşık 609.000 SOL (60 milyon dolar) kilidi açılıyor ve bu da FTX’in toplam SOL varlıklarının yaklaşık %1’ini temsil ediyor.
  • FTX’in toplam SOL varlıklarının %13.5’ini temsil eden 7.5 milyon SOL’un tamamının kilidi 1 Mart 2025 tarihinde açılacak.
  • Toplam 61.8 bin SOL’un tamamının kilidi ise 17 Mayıs 2025 tarihinde açılacak.

Bu vesting takvimine dayanarak, FTX ve Alameda’nın yakın gelecekte SOL satışının piyasayı büyük ölçüde etkilemesi olası değil.

FTX’in 11 Kasım 2022’deki iflasından bu yana SOL fiyatı %461 artarak 17.66 dolardan 99.03 dolara yükseldi. Bu, FTX alacaklılarının SOL’dan 3 milyar dolardan fazla daha fazla kazanabileceği anlamına geliyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları