binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriAltcoinSolana'daki (SOL) Kesintinin Nedeni Araştırılırken Solana Kurucu Ortağından Açıklama Geldi!

Solana’daki (SOL) Kesintinin Nedeni Araştırılırken Solana Kurucu Ortağından Açıklama Geldi!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Geçtiğimiz günlerde Solana ağında meydana gelen kesintinin nedeni henüz bilinmezken Solana (SOL) kurucu ortağı Anatoly Yakovenko’dan açıklamalar geldi. Yakovenko geçen haftaki 1.14 ağ güncellemesinin büyük güncellemeler sırasında istikrarın korunması konusundaki endişeleri artırdığını söyledi.

Solana (SOL) İstikrarı Artırmak için Ağ Yükseltmelerini İyileştirecek

Solana Labs kurucu ortağı Anatoly Yakovenko Salı günü yaptığı açıklamada, ağ güvenilirliğini ve çalışma süresini sağlamak için yazılım yükseltme sürecinde iyileştirmeler yapacağını söyledi.

Yakovenko, “Daha iyi, merkezi olmayan bir ağa doğru ilerlemek için hızlı, güvenilir ve ölçeklenebilir bir ağ sunmak en önemli önceliğimiz olmaya devam ediyor,” dedi.

“Hız ve ölçek iyileştirmelerine odaklanan geçen haftaki 1.14 ağ güncellemesiyle ilgili sorunlar, bu büyük güncellemeler sırasında istikrarı korumanın ne kadar zor olduğunu açıkça ortaya koymuştu diye belirtti.

1.14 sürümünden önce mühendisler, diğer teknik sorunların yanı sıra geçersiz gas ölçümü, işlemler için akış kontrolü eksikliği ve ücret piyasalarının eksikliği gibi ağın hızını ve kullanılabilirliğini etkileyen sorunları düzeltmek için çalışıyorlardı. Kullanıcı deneyimini iyileştirmek için bu sorunlara öncelik verildi.

İlgili Haber  Terra Classic (LUNC) İçin Yeni Bir Tehdit Ortaya Çıktı!

Ancak son sürümün ardından, mühendisler açıkları bulmak ve test etmek için ek dış geliştiriciler ve denetçiler getirmeyi planlıyor. Ayrıca Solana Labs mühendislik ekibinin neredeyse üçte birini oluşturan bir rakip ekip oluşturacaklar.

Mühendisler, ikinci bir doğrulayıcı istemci inşa eden Jump Crypto’nun Firedancer ekibi de dahil olmak üzere harici çekirdek mühendisleri desteklemeye devam edecekler.

Solana blok zinciri hafta sonu kesintisinin ardından normale döndü. İşlemlerin yavaş işlemesi şeklinde başlayan sorunlar, Solana’daki faaliyetlerin neredeyse tamamen durmasına yol açmıştı.

Geliştiriciler Pazartesi günü yaptıkları açıklamada hafta sonu ağ genelinde yaşanan kesintinin nedeninin hala belirsiz olduğunu ancak araştırmaların devam ettiğini belirttiler.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail