BorsaHaberlerXRP

Son Dakika! ABD Borsası OKCoin Ripple’ı (XRP) “Delist” Etti!

XRP bir borsadan daha delist edildi.

XRP’ye bir kötü haberde ABD kripto para borsası OKCoin’den geldi.

4 ocak 2021 tarihi itibariyle XRP alım satım ve saklama işlemlerini askıya alacağını duyuran borsa, kararın ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun, Ripple ve iki yöneticisine karşı açtığı dava ışığından alındığını ifade etti.

OKCoin’den yapılan açıklamada, XRP’nin durumunun netleşmesinin zaman alacağı belirtildi. Değişen durum ve şartlara göre olayı yeniden değerlendireceğini belirten borsa yetkilileri, kararın müşterilerinin çıkarı doğrultusunda alındığını belirtti.

Borsa’dan yapılan açıklamada, vadeli ve kredili işlem yapan müşterilerin XRP/USD paritesindeki borçlarını 3 Ocak 2021’de kapatmaları istendi.

CoinmarketCap verilerine göre 29.sırada bulunan OKCoin 55 milyon dolar hacme sahip.

XRP ve SEC arasındaki dava ile ilgili tüm haberleri aşağıdaki linkten okuyabilirsiniz.

İlgili Haber
Ripple (XRP) İle İlgili Yaşanan Tüm Gelişmeler Bu Haberde! Uzmanlar İkiye Ayrılmış Durumda
İlgili Haber
Ripple (XRP) İlk Değil, SEC'in Açtığı Emsal Davaları İnceledik: EOS, KIN

Yapılan açıklamanın tam metni ise şöyle:

“XRP’nin arkasındaki şirket Ripple ve iki kilit yöneticisine karşı 22 Aralık SEC davasıyla ilgili haberleri yakından takip ediyoruz . Dava işlemleri devam ederken, 4 Ocak 2021 tarihinden itibaren OKCoin’de XRP alım satımını ve para yatırma işlemlerini askıya almanın en iyi yol olduğunu belirledik. Bu askıya alma zaman çizelgesi iki önemli tarih içerecek:

  1. 19:00 PST, 3 Ocak 2021: XRP / USD marj çiftinden (XRP ve USD ödünç alma dahil) borç alan kullanıcıların bu saatten önce ödünç aldıkları değeri iade etmeleri gerekmektedir. Gecikmeler, kredi sözleşmelerinin kapatılması için sistemlerimiz tarafından bir tasfiyeyi tetikleyecektir
  2. 19:00 PST, 4 Ocak 2021: spot ticaret, marj ticareti ve depozitolar bir sonraki duyuruya kadar askıya alınacak

Muhtemelen bu durumun bir çözüme ulaşması zaman alacaktır. Konumumuzu değiştirebilecek bilgilere sahip olduğumuzda müşterilerimizi proaktif olarak bilgilendireceğiz.”

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu