blank
HaberlerKripto ParaTether

Son Dakika! ABD XRP’den Sonra Stabilcoinleri Hedef Aldı, Tether’i (USDT) Zor Günler Bekliyor

ABD XRP'den sonra gözünü stabilcoinlere dikti.

Yatırımcılar XRP’ye açılan davayı sindirememişken, bir kötü haber de stabilcoinler için geldi.

İlgili Haber  Son Dakika: SEC Ripple'a (XRP) Dava Açtığını Resmen Duyurdu! Davanın Tüm Detayları Haberimizde!

Trump’ın finansal piyasalar çalışma grubu, stabilcoinlerin tüm yönleriyle finansal sistem içerisindeki düzenleyici hükümlere tabi olması gerektiğine ilişkin rapor yayınladı.

Bugün stabilcoinlerle ilgili kamuoyu bilgilendirme raporu düzenleyen grup, stabilcoinlerin kara para aklamanın önlenmesi ve paranın gözetimine ilişkin düzenlemelerde belirtilen gereksinimleri karşılaması gerektiğini aktardı.

Yapılan açıklamada, “Esas olarak perakende ödemeler için kullanılan bir stablecoin, Amerika Birleşik Devletleri’nde önemli bir ölçekte benimsendiğinde, ilişkili riskler ve ek önlemler gerektirebilir. Bu tür stablecoin işlemlerinin ve risk yönetiminin tasarımında yer alan ilgili katılımcıları temel ilkelerle uyumlu hale getirmeye teşvik ediyoruz. ” denildi.

Çalışma grubu içerisinde Hazine Bakanı Steven Mnuchin, Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu Başkanı Jay Clayton ve Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu Başkanı Heath Tarbert’in yer alıyor.

Raporda stabilcoinler ” uluslararası parasal istikrar” için bir tehdit olarak görülüyor ve fiat para birimlerine olan güveni zayıflatmaması için, stabilcoinlerle ilgili harekete geçilmesi öneriliyor.

Şüphesiz yukarıdaki gibi bir regülasyondan en çok zarar gören Tether (USDT) olacaktır. Pazarın %75’ini elinde tutan ve en çok kullanılan stabilcoin olan Tether’in bu habere nasıl tepki vereceğini takip oluyor olacağız.

*Stablecoin/Stabilcoin = Herhangi bir fiat para birimi ile 1’e 1 oranında değerlenen kripto paralar.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Başa dön tuşu