blank
Bitcoin

Son Dakika: Bitcoin Fiyatı 19.869 Dolara Kadar Yükseldi

Bitcoin fiyatında bugün son dakika gelişmeleri yaşanıyor.

Lider kripto para birimi Bitcoin fiyatında beklenmedik bir gelişme yaşandı. 19.500 dolar seviyesine yakın hareket eden fiyat anlık bir yükseliş hareketiyle önce 19.713 dolara, hemen ardından ise 19.800 dolar direncini kırarak 19.869 dolara yükseldi. Lider kripto para biriminin yükselişi piyasadaki analistleri de şaşırtırken çok sayıda analist direncin kırılması sonrasında açıklama yaptı.

Yatırımcılar, bir süredir düşüş beklentisi olduğu için yatırımlarına yeni eklemeler yapmak konusunda kararsız kaldıklarını ancak risk alarak yatırım yapıp yine kazandıklarını belirtirken, bazı yatırımcılar ise 19.500 dolar engelinden dolayı yatırım yapmadıklarını ve 20.000 dolar beklentisinin yeniden gündeme geldiği bu dakikalarda alım yapmaya başladıklarını belirtti.

16 Aralık 2020 2. Önemli Tarih Olabilir

Bitcoin fiyatının bugün yeniden 20.000 dolar rekorunu kırabileceğini belirten analistler, bugünün çok önemli olabileceğini belirterek sadece birkaç saat sonra bile rekor kırılmasının mümkün olduğuna dair paylaşımlarda bulundular.

2017 yılında Bitcoin fiyatı rekor kırdıktan sonra bir daha rekor kıramamış ve aksine daha büyük değer kayıpları görmüştü. Yatırımcılar, bugün yeniden rekor kırılması durumunda 2020 bitmeden iyi sonuç alacaklarını ve kazanç elde edeceklerini belirtirken şimdilik rekorun kesin kırılıp kırılmayacağı konusunda belirsizlik hakim.

Bazı yatırımcılar kazançlarının daha fazla artabileceğini düşünerek 19.869 dolardan satış yapmazken, bazı yatırımcılar ise düşüş riski nedeniyle 19.869 dolardan anlık satışlar yaptılar. Buna rağmen Bitcoin fiyatı bu dakikalarda 19.800 dolar seviyesine yakın fiyatla alıcı buluyor. 20.000 dolar beklentisi konusunda ünlü analistlerin gelecek saatlerde açıklamalarına devam etmesi bekleniyor.

Ancak doğru bir şekilde strateji uygulamak için mutlaka alış yapmak için biraz daha beklenmesi tavsiye ediliyor.

*Yatırım önerisi veya tavsiyesi niteliğinde değildir.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu