BitcoinKripto Para

Son Dakika: Elitaş Kripto Para Toplantısına İlişkin Açıklamalarda Bulundu!

Elitaş'tan son dakika açıklaması...

Bugün düzenlenen ve saat 18.00 civarlarında biten TBMM’deki kripto para toplantısı hakkında açıklama yapan AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, toplantıyla ilgili satır başlıklarını aktardı.

Yasanın en kısa sürede çıkarılacağını ifade eden Elitaş, kripto para katılımcılarının taslak metin ile ilgili endişelerini dikkate alarak ilerleyen süreçte buna göre değişiklikler yapılabileceğini aktardı.

Sözlerine devam eden Elitaş:

Değişikliklere ayak uydurabilecek bir metin hazırlamayı planlıyoruz. Kripto para piyasası her an geliştiği için kripto para varlılarını tanımlarken bugün gördüklerimizle tanımlarsak yarın çıkacak değişiklikler ile ilgili sorun yaşayabiliriz. Örneğin, NFT sektöründe sanal arsa alınıp satılmaya başlanmış. Biz bu sebeple kripto parayı birikim veya yatırım aracı olarak ortaya koyarsak dar bir kalıba sokmuş oluruz. Bu sebeple daha geniş bir tanımlama olması kanaatindeyiz.

Vergi konusuna da değinen Elitaş, katılımcıların da vergilendirme olması gerektiği kanaatinde oldukları belirtti ve İngiltere gibi ülkelerden örnek verdiklerini söyledi. Vergilendirmenin Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın konusu olduğuna da ayrıca değindi.

Ancak daha sonradan Melih Kurtulmuş’un yaptığı açıklamaya göre, vergi konusunu kendilerinin açmadığını ve vergi alınmaması yönünde fikir beyan ettikleri ifade edildi.

Sistemin nasıl rahat yürüyeceği konusunu değerlendirdiklerini ifade eden Mustafa Elitaş, “koyduğumuz maddelerle iyi bir şey yapalım derken kötü bir şey yapmamak için uğraşıyoruz. dedi.

Son olarak merakla beklenen ve aslında birçok kişiyi ilgilendiren yurtdışı borsaları ile ilgili soruya:

Yurtdışı borsalarına erişimin engellenip engellenmeyeceği ile ilgili çekincelerini dile getirdiler. İmtiyaz verilen kurumların dışında işlem yapılması durumunda yasal korumanın dışına çıkma endişesi var. Biz bunu anlatmaya çalıştık. Onlar da biraz daha inceledikten sonra herhalde bizimle aynı kanaatte olduklarını söyleyeceklerdir. Aslında amaçlarımız aynı. Sadece taslak metin diye sundukları maddeler ile endişeleri olduğunu ifade ettiler biz de bunları not aldık.” dedi

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim

Survivor Semih ne alaka orda? Kriptoyu bu adamlarla mı tartıştınız… Vay arkadaş…


Başa dön tuşu