BitcoinHaberler

Son Dakika! Janet Yellen Bitcoin ve Kripto Paralar Hakkında Konuştu!

Janet Yellen'dan gelen açıklamalar fiyata yansıdı.

Bugün CNBC’nin Squawk Box programına katılan Janet Yellen Rusya’ya yönelik yaptırımlardan ve kripto paralardan bahsetti.

“Dünya küreselleşmeden uzaklaşıyor mu?” endişelerinin yersiz olduğunu belirten Yellen ABD ekonomisinin de güçlü durduğunu söyledi.

Ukrayna’daki durum emtia fiyatları üzerinde bir baskı oluşturuyor. Buğdaya bağımlı ülkelerin zarar görmesinden endişeliyim. Bunun yanı sıra Petrol fiyatlarındaki artış küresel büyümeyi yavaşlatabilir. Petrol fiyatları daha da yükselebilir.

Rusya ekonomisi bu yaptırımlar sonrası uzun sürede zarar görecek. Yaptırımların ileride Putin’in kararlarını etkileme ihtimali var.

FED’in para politikası hakkında yorum yapmayı reddeden Yellen enflasyonun yüksek olduğunu ancak FED’inde elinde araçlarının olduğunu söyledi.

Faydaları Var

Kripto paralarla ilgili de konuşan Yellen bu alana yönelik şüpheciliğinin devam ettiğini belirtti.

Endişelerinin yasadışı kullanım, finansal istikrar ve yatırımcı koruması ile alakalı olduğunu belirten Bakan, bunların yanı sıra kripto paraların faydaları olduğunu da söyledi.

“Biraz şüpheciliğim var. Öte yandan kriptonun faydaları var ve ödeme sistemlerindeki yeniliğin sağlıklı bir şey olabileceğini biliyoruz.”

Yellen’ın açıklamaları sırasında 44500$’dan işlem gören Bitcoin şu sıralar 44800$’a yükseldi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu