blank
BitcoinHaberlerKripto Para

Son Dakika! Masak Kripto Varlık Hizmet Sağlayıcıları İçin Rehber Yayınladı!

Masak'tan son dakika haberi geldi.

Geçtiğimiz günlerde yayınlanan yönetmelik kapsamında kripto varlık hizmet sağlayıcıları, Suç Gelirlerinin Aklanması ve Terörün Finansmanının Önlenmesine Dair Tedbirler Hakkındaki Yönetmeliğin 4. maddesine eklenmiş ve yükümlüler arasında sayılmıştı.

Masak, kripto varlık hizmet sağlayıcıları için  Suç Gelirlerinin Aklanması ve Terörün Finansmanının Önlenmesine ilişkin esaslar rehberini yayınladı.

İlgili Haber  Son Dakika! Kripto Varlık Hizmet Sağlayıcıları Kara Para Aklama ve Terörün Finansmanı İle İlgili Yönetmelik Kapsamına Alındı!

Rehberde kripto varlık tanımı için Merkez Bankası tarafından çıkarılan yönetmeliğe atıf yapıldı ve kripto varlık hizmet sağlayıcıları için şu ifadeler kullanıldı:

“Kripto varlık hizmet sağlayıcılar ise, söz konusu kripto varlıkların alım satımlarına elektronik
işlem platformları üzerinden aracılık etmektedir.”

Yükümlülükler

Rehberde kripto varlık hizmet sağlayıcılarının yükümlülükleri ve bu yükümlülüklerin ihlali durumunda verilecek cezalar açıklandı.

Kripto varlık hizmet sağlayıcılarının yükümlülükleri şu şekilde sıralandı:

Yaptırımlar

Yaptırımlara ilişkin şu ifadeler kullanıldı ve ceza miktarları şu şekilde açıklandı;

“Yapılan yükümlülük denetimleri sonucunda, 5549 sayılı Kanunun 13’üncü maddesinin birinci
fıkrasına göre; müşterinin tanınması yükümlülüğü, devamlı bilgi verme yükümlülüğü ve
şüpheli işlem bildirimi yükümlülüğünün ihlallerinin tespiti halinde, MASAK tarafından
Kanunda belirtilen miktarlarda ve işlem başına idari para cezası verilir.”

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

20 Yorum

 1. Tamamen senaryo, vergi almak icin heryerden saldırıyorlar. trodex kim ya 3 5 bilmez gerizekali yatirim vardi orda, herkez binancede zaten boş yapıyorlar. Milleti parmagında oynatir hale geldiler artık. Yazıp cizip kılıfına uydurmaya calisiyorlar.

  1. hiç güzel karar değil maksat vergiyi getirebilmeleriiçin kırk takla atıyorlar nerede tonlarca altın nerede 128 milyar dolar ötesi 1.2 Trılton dolar nerde atlar ?? bırakın bunları iş verin aş verin

   1. Ya kardeşim ilgiçn misin devlet senin zırlamana mı bakacak takla falan mı atacak vergi getirmek için. Getirmek istediği an çat diye getirir neyin şovu bu. Herkes zırlıyor ama dogeye evini arsasını basıyor.

    1. Devlete güvenen basmaz anonım. nerdde sosyal devlet neyı getırecek getıremez vergi merkezi olmyan paranın neyin vergisi secimi unutmasın ??

    2. Dgru konusun lütfen siz zırlyprsunuz dogru . herkes aynı fikirde vergi istemiyoruz ne zannettin bizi asalak mı ? etik olalim vergi gelemez vergi gelmesin bal gibi kırk takla atıolar thodex en büyük 3. sırada ıdı ne oldu boy boy resımler yok mu ?

     1. Thodex nerde en büyüktü adı sanı duyulmamş saçma sapan borsaydı. Böyle borslarda işlem yapanlarn kafasdını anlamak zor zaten.

    3. Dqru konusuo anonım vergi getirmek için kırık takla atıolar biizmle düzgün konusun. herkes vergiye karsıdır aynı fikirdeyiz

    4. Thodex neyin adı sani duyulmamasindan bahsediyorsun televizyonlara cikti Turkiyenin en büyük 3.kripto para borsası thodex bilmemezlik yapma anonim yemezler. En iyisi binance diyorlar ki Türk borsalarda işlem yapmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Başa dön tuşu