HaberlerTether

Son Dakika: Tether (USDT) CTO’su 15 Ocak’taki Süreç Hakkında Önemli Açıklamalar Yaptı!

Tether'in dava süreci tüm kripto para piyasasını tedirgin ediyor. Peki şirket CTO'su bu konuda ne açıklama yaptı?

Tether bilindiği gibi dolar ile 1:1 oranında değerlenen bir dijital dolar. Şu an hacme göre en büyük 3. kripto para olan Tether (USDT), 24 milyar dolarlık piyasa hacmiyle hemen hemen tüm kripto para borsalarında listelenen ve en çok kullanılan stablecoin.

Her ne kadar en çok tercih edilen stablecoin olsa da Tehter’in başı son zamanlarda dava süreçleri ile meşgul.

Tether’e açılan davanın kapsamı özet olarak; teminatsız bir şekilde USDT basıldığı ve teminat olarak gösterilmesi gereken rezervlerin şeffaf bir şekilde gösterilmediğine yönelikti. Bu sebeple piyasayı manipüle etmek ve karşılıksız dijital dolar basmakla suçlanan Tether, 15 Ocak tarihine kadar kendisinden istenilen “şeffaf” belgeleri mahkemeye sunmak zorunda.

15 Ocak tarihinde belgeleri sunması gereken Tether şirketinin süresi gün geçtikçe azalıyor. Her açıklamada Tehter’in fonlar ile desteklendiğini ifade eden şirket CTO’su Paolo Ardoino’dan dava süreci ile ilgili açıklama geldi.

Twitter hesabı üzerinden açıklama yapan Ardoino, Tether karşılığında para tuttuklarını, 2021 yılı itibarı ile çok daha şeffaf olacaklarını, 15 Ocak tarihinden sonra işlerin tüm hızıyla devam edeceğini ve mahkemeye 2.5 milyon sayfalık doküman hazırladıklarını ifade etti.

Sürecin gayet olumlu bir şekilde ilerlediğini ifade eden CTO, tüm USDT basımları karşılığında yüzde 74 oranında itibari para tuttuklarını ve bunun haricinde ise kripto paralar ile USDT’yi teminatlandırdıklarını ifade etti.

Dava süreci ne olur bilinmez ancak Tether CTO’sunun bu açıklaması piyasaya su serpti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu