Kripto HaberleriEthereumSon Dakika: Visa Ethereum Tabanlı Stablecoini Sistemine Dahil Ediyor!

Son Dakika: Visa Ethereum Tabanlı Stablecoini Sistemine Dahil Ediyor!

Takip et

Forbes Crypto tarafından akşam saatlerinde duyurulan habere göre; Hemen yürürlüğe girecek ortaklıkla seçili Visa kredi kartı veren kuruluşların USDC yazılımını platformlara entegre ederek, USDC cinsinden ödeme gönderip almaya başlayacağı duyuruldu.

İşletmeler ve kullanıcılar Visa tarafından desteklenen herhangi bir işletmeye USDC ödemeleri gönderebilecek ve bu fonlar ulusal para birimine dönüştürülüp Visa kabul eden yerlerde harcanabilecek.

Visa geçtiğimiz süreçte Circle şirketine 40 milyon dolarlık bir yatırım yaparak ortaklık imzalamış ve bu ortaklık ile merkez bankaları ile de ortaklaşa çalışma alanlarının önünü açmıştı.

Yapılan son USDC hamlesi ile kısa süre içerisinde Visa tarafından kullanıcıların USDC ödemeleri yapıp, alacakları yeni bir kredi kartı çıkaracağı da düşünülüyor.

“Bu olay kullanıcıların USDC harcayabilmelerini sağlayacak ilk kurumsal kart olacak” şeklinde açıklama yapan Visa Kripto Para Birimi başkanı Cuy Sheffield, bu yolla kripto paraların çok daha fazla kullanım alanına ulaşacağını düşünüyor.

USDC Nedir?

Circle şirketi tarafından geliştirilen USDC coin dolarla 1’e 1 oranında işlem gören bir stablecoindir.

Circle şirketinin de Goldman Sach iştiraki olduğu düşünüldüğünde aslında ABD devleti ile doğrudan bağlantılı olan ve devlet lisanslı yüzde yüz teminatlandırılmış ilk stablecoin olan USDC’nin Visa gibi dev bir platforma dahil edilmesi kripto para kullanımını ciddi ölçüde arttıracaktır.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları