DogecoinHaberlerKripto Para

Son Satın Alımı Hakkında Elon Musk’a Dava Açıldı!

Elon Musk'a twitter hisse satın alımı ile ilgili dava açıldı.

Nisan ayının başlarında sosyal medya devi twitterdan hisse satın aldığını açıklayan Tesla CEO’su Elon Musk’a dava açıldı.

İlgili Haber
İşte Elon Musk'un Yeni Yatırımı! Fiyat Sıçradı!

Twitter hisselerini satın alması ile gündem olan Musk’a twitter hissedarları “hisselerinin alımını geç duyurduğu gerekçesiyle” dava açtı.

Twitter hissedarları Musk’un “hisselerin alımını geç duyurarak sosyal medya şirketinin hisselerinin yükselmesini önlediğini ve bunun sonucunda da bazı hissedarların zarara uğradığını” iddia ediyorlar.

SEC’in kurallarına göre Elon Musk, twitter’ın hisselerini satın aldığını satın alma işlemini takip eden 10 gün içinde duyurması gerekiyordu.

Bu bağlamda hissedarlar ayrıca Musk’ın şirketin yüzde 5’ini satın aldığını 24 Mart tarihinde açıklaması gerektiğini ancak bunu kasıtlı olarak 4 Nisan’a kadar açıklamadığını iddia ediyor.

Dava konusunda Elon Mus’dan ya da avukatından henüz bir açıklama gelmedi.

Elon Musk’ın Twitter Macerası!

Tesla CEO’su Elon Musk, pek çok konuda sosyal medya devi Twitter’ı eleştirse de şirketin hisselerinden satın alarak gündem olmuştu.

Musk, twitter yönetimi ile birlikte çalışacağı ve twitter üzerinde önümüzdeki aylarda büyük iyileştirmeler yapmak için sabırsızlandığını söylemişti ancak atandığı yönetim kurulu üyeliğini kabul etmeyerek herkesi şaşırtmıştı.

İlgili Haber
Dogecoin (DOGE) İçin Kötü Haber mi? Elon Musk, Twitter Kararını Açıkladı!

Twitterda düşündüğü yenilikler ile ilgili harekete geçen Musk, twitterda yeni bir abonelik sistemi getirilmesi için paylaşımda bulunmuştu.

Yaptığı açıklamalar ile desteklediği popüler mem tokeni Dogecoin’i (DOGE) hareketlendiren Musk bu abonelik sisteminde Dogecoin ile ödeme seçeneği bile olabileceğini belirtmişti.

Musk’ın bu paylaşımları ile Dogecoin fiyatında yükselişler yaşanmıştı.

İlgili Haber
Elon Musk'tan Beklenen Dogecoin Haberi Geldi: DOGE Yukarı Yönlü Hareketlenme Yaşandı!
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu