binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinSon Zamanlarda Şirketlerin Milyarlarca Dolarlık Bitcoin Satın Alması Ne Anlama Geliyor?

Son Zamanlarda Şirketlerin Milyarlarca Dolarlık Bitcoin Satın Alması Ne Anlama Geliyor?

Bitwise'ın CIO Matt Hougan, yaptığı açıklamasında son dönemde artan kurumsal Bitcoin Spot ETF alımlarına değindi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Spot Bitcoin ETF ihraççısı Bitwise’ın CIO’su Matt Hougan, son zamanlardaki 13F dosyalamalarında yer alan Bitcoin ETF paylarının sadece bir başlangıç olduğunu söylüyor. CIO’ya göre ilk çeyrek 13F dosyalarından kurumsal yatırımcıların yakın zamanda açıklanan Bitcoin tahsisleri sadece bir ” ön ödeme” idi.

Hougan, çoğu profesyonel yatırımcının kripto para yatırımlarını değerlendirmesinin altı ila on iki ay arasında sürdüğünü açıklıyor. Bu süreç tipik olarak durum tespiti, kişisel tahsis, münferit müşteri tahsisleri ve son olarak platform genelinde tahsis aşamalarından oluşan bir model izliyor.

Hougan Salı günü müşterilerine gönderdiği bir notta, “İlk dağıtımdan yaklaşık altı ay sonra, birçok firma, portföyün %1-5’i arasında değişen tahsisatlarla tüm müşteri defterleri genelinde dağıtım yapmaya başlar,” diye yazdı.

Bitwise CIO’su, Bitcoin ETF’lerinin potansiyelini vurgulayarak, “Bitcoin ETF’lerinin en büyük vaadi, profesyonel yatırımcıların toplu olarak BTC satın alması için kapıyı açabilmeleri ve varlığa yatırım yapan sermaye havuzunu önemli ölçüde artırabilmeleridir” dedi.

13F dosyalamaları, yönetim altında en az 100 milyon dolarlık hisse senedi varlığına sahip kurumsal yatırım yöneticileri tarafından SEC’e sunulan üç aylık raporlardır. Bu dosyalamalar, her çeyrek sonunda yöneticinin hisse senedi varlıklarının anlık bir görüntüsünü sağlar.

İlgili Haber  Son Dakika: Bir Şirket Daha Devasa Miktarda Bitcoin Spot ETF Sahibi Olduğunu Açıkladı!

Hougan, önemli Bitcoin ETF varlıklarına sahip birkaç firmayı vurguladı. En büyük ikinci kayıtlı yatırım danışmanı olan Hightower Advisors firması, 68 milyon dolar değerinde spot bitcoin ETF’sine sahip. Diğer önemli firmalar arasında Cambridge Investment Research, Sequoia Financial Advisors, Integrated Advisors ve Brown Advisory, sırasıyla 40 milyon dolar, 12 milyon dolar, 11 milyon dolar ve 4 milyon dolarlık hisse paylarıyla yer alıyor.

Toplamda 563 profesyonel yatırım firması, geçtiğimiz Perşembe günü itibariyle 3.5 milyar dolar değerinde bitcoin ETF’sine sahip olduğunu bildirmişti. Hougan, 15 Mayıs (bugün) son başvuru tarihine kadar 700’ün üzerinde profesyonel firma ve 5 milyar dolara yaklaşan toplam yönetim altında varlık bildirimi görebileceğimizi tahmin ediyor. Hougan’a göre yeni ETF’ler için sahiplik ölçeği “alışılmışın dışında”.

Bireysel yatırımcılar hala ETF piyasasına hakim olsa da, profesyonel yatırımcılar ETF’lerin şu ana kadar yönetilen 50 milyar dolarlık varlıklarının sadece %7-10’unu oluşturuyor. Ancak Hougan, kurumsal yatırımcıların benimseme biçimi göz önüne alındığında bu oranın önemli ölçüde artacağını savunuyor.

Örneğin, CIO’ya göre Hightower Advisors’ın mevcut spot Bitcoin ETF payı, varlıklarının yalnızca %0.05’ine denk geliyor. Hougan’ın özetlediği tipik davranış modelini takip etmeleri halinde, zaman içinde %1’lik bir tahsisat tek bir firmadan 1.2 milyar dolara eşit olacak.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail