Kripto HaberleriHaberlerStabilcoin Arzı Şubat Ayından Bu Yana Yüzde 70'den Fazla Arttı

Stabilcoin Arzı Şubat Ayından Bu Yana Yüzde 70’den Fazla Arttı

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Şubat 2020’den beri stabilcoin arzının rekor düzeyde büyüdüğü ve pazarın 10 milyar doları aştığı açıklandı. %70 oranında büyük ve beklenmedik büyüme gösteren stabilcoin arzının neden bu kadar fazla kısa süre içerisinde büyük bir yükseliş yaşadığı soru işaretleri yarattı.

Stabilcoin arzının gelecek önümüzdeki aylarda çok daha fazla artması, daha fazla sayıda insanın stabilcoin konusunu araştırmaya başlaması bekleniyor. 10.4 milyar dolar seviyesine ulaşan stabilcoin arzının özellikle de giderek büyüyor olmasının yeni şirketlerin bu alanda ilgi odağı olmasına, daha fazla sayıda stabilcoin arzı yaratılmasına katkı sağlayabileceği kesin.

Tether pazar payının %85.1’ini elinde tutarken, özellikle 8 milyar dolardan daha fazla pazar hacim rakamı Tether’den geliyor. Ancak stabilcoin sayısının sürekli olarak artışta olması Tether’in gelecekte elindeki %85.1’lik oranın düşmesine sebep olabileceği düşünülüyor.

Stabilcoin ya da stablecoin dolar ya da herhangi bir emtia ile 1’e 1 oranında fiyatlanan kripto para anlamına geliyor. Ayrıca stablecoin üreten şirketlerin dediğine göre stablecoinler oluşan talebe göre arz miktarını arttırıyor. Yani bu stablecoin artışı aslında piyasaya yeni sıcak para girişi anlamına geliyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları