BitcoinHaberlerKripto Para

Strike CEO’su Bitcoin Hakkında Konuştu!

Jack Mallers Bitcoin ağı ile diğer ödeme ağlarını kıyasladı.

Dijital ödeme platformu Strike’ın CEO’su Jack Mallers Yahoo Finance ile Bitcoin (BTC) üzerine bir röportaj yaptı.

“Bitcoin Diğer Ödeme Ağlarından Daha Üstün!”

Bitcoin’e olan desteği ile bilinen Strike CEO’su Bitcoin’in bir ödeme ağı olarak kart ya da banka sistemi gibi ödeme ağlarından daha üstün olduğunu söyledi.

Bitcoin’in diğer ödeme ağlarına kıyasla daha ucuz, daha hızlı, daha küresel, daha kapsayıcı ve daha yenilikçi olduğunu söyleyen Mallers, “BTC tüm ödeme sistemlerinden daha iyi” dedi.

“Bitcoin’i ödeme ağı olarak kullanmak, kart ağlarından, banka ağlarından veya Western Union gibi havale ağlarından daha üstündür.”

“Bitcoin Aynı Zamanda Bir Değer Deposudur!”

Bitcoin’in ödeme ağı olarak üstünlüğünü savunan Jack Mallers bir yandan da yatırımcılara ellerindeki BTC’leri satmamalarını tavsiye etti.

Ünlü CEO’ya göre Bitcoin zaman içerisinde USD değerini artırmak için tasarlanmıştır. Bu nedenle de yatırımcıların BTC’yi değer deposu olarak elinde tutmaları gerektiğini belirtti.

“Benim savunduğum şey, Bitcoin’i dolarlarla ilişkilendirmek. Doları ya da Euro’yu bunun üzerine taşıyabiliriz.”

Son olarak El Salvador’un Bitcoin’i yasal para birimi olarak kabul etmesine de değinen Strike CEO’su ülkenin Bitcoin hamlesini doğru bulduğunu belirterek şunları söyledi:

“El Salvador Bitcoin kararının ardından zamanda 100 yıl ileriye giden gelişmekte olan bir ülkedir.

Sanki steroid almışlar. Sanki geleceğe sıçradılar. Peki bunu nasıl yaptılar? Yoksa Bitcoin rayına mı atladılar? Gördüğüm en güzel şey.”

Strike-Shopify Bitcoin Entegrasyonu!

Nisan ayının başında Miami’de gerçekleşen Bitcoin 2022 Konferansı’nda konuşma yapan Strike CEO’su Jack Mallers, e-ticaret şirketi Shopify ile entegrasyonunu duyurmuştu.

Bu ortaklık ile birlikte Shopify’da yer alan ABD’li tüccarların Bitcoin Lightning Network üzerine kurulu Strike üzerinden ABD doları olarak BTC ödemesi alması kolaylaştı.

İlgili Haber
Strike Beklenen Bitcoin Duyurularını Yaptı! İşte Detaylar...
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu