blank
HaberlerKripto Para

T.C. Ticaret Bakanlığı Duyurdu! “Blokzincirin Yıldızları Aranıyor!”

Türkiye kripto paralar konusunda atağa geçiyor.

Her geçen gün kullanımı artan kripto para ve blockchain teknolojisi, ülkelerin de dikkatini çekmeye devam ediyor.

Bu alanda ülkemizde zaman zaman ileriye yönelik güzel söylemler üretilse de şimdiye kadar somut adımlar görememiştik. Yakın zamanda Merkez Bankası Başkanı Naci Ağbal’ın açıklamalarıyla, Türkiye’nin kripto parasına ilişkin umutlarımız yeniden yeşerdi.

Dijital para konusunda AR-GE çalışmalarının devam ettiğini aktaran Naci Ağbal, Türkiye’nin dijital parası projesinde teorik ve kavramsal aşamanın tamamlandığını belirtti. 2021’in ikinci yarısında dijital para ile ilgili, pilot testlere başlamayı hedeflediklerini aktardı.

İlgili Haber  Son Dakika! Merkez Bankası Başkanı Naci Ağbal'dan Dijital Para Açıklaması! Tarih Verdi!

Ağbal’ın açıklamaları sonrası birçok yabancı basın kuruluşunun da bu haberi duyurduğunu gözlemledik. Ekonomistler tarafından yüksek enflasyonla mücadele eden Türkiye gibi ülkeler için, kripto paraların bir çıkış yolu sunabileceğine ilişkin pek çok yorum yapıldı.

Türkiye’nin kripto alanında yeni bir vizyonla ilerlemeye kararlı olduğunu düşündüren açıklamalar ardı ardına gelmeye başladı. Son olarak Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanlığı’nın resmi Twitter hesabından yapılan duyuru da, Blockchain teknolojisi alanında “yıldızların” arandığına ilişkin bir duyuru paylaşıldı. İlanın içeriği ile ilgili herhangi bir bilgi verilmeyen duyuruda, başvuruların 30 Aralık’ta açılacağı iletildi. Konuya ilişkin daha fazla detaya ulaştıkça paylaşamaya devam edeceğiz.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu