HaberlerKripto Para

Son Dakika! Merkez Bankası Başkanı Naci Ağbal’dan Dijital Para Açıklaması! Tarih Verdi!

Naci Ağbal'ın açıklamalarını aktardık.

Plan ve Bütçe Komisyonunda, milletvekillerinin Merkez Bankasının faaliyetlerine ilişkin sorunlarını yanıtlayan Naci Ağbal, Türkiye’nin dijital parası hakkında da konuştu.

Öncelikli hedeflerinin fiyat istikrarını sağlamak olduğunu aktaran Merkez Bankası Başkanı Naci Ağbal, fiyat istikrarını sağlamak için uygulanacak para politikasını ve kullanılacak araçları doğrudan kendilerinin belirleyeceğini söyledi. Hükümet, Merkez Bankasının fiyat istikrarını sağlamasını engellememek şartıyla, büyüme ve istihdam politikalarını destekler ifadelerini kullandı.

Dijital para konusunda AR-GE çalışmalarının devam ettiğini aktaran Naci Ağbal, Türkiye’nin dijital parası projesinde teorik ve kavramsal aşamanın tamamlandığını belirtti. 2021’in ikinci yarısında dijital para ile ilgili, pilot testlere başlamayı hedeflediklerini aktardı.

Naci Ağbal’ın Maliye Bakanı olduğu 2017 yıllında da dijital paraya ilişkin açıklamaları olmuş, ancak o günden bugüne bir gelişme sağlanamamıştı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu