Altcoin

Tayland’ın En Eski Bankası, Bir DeFi Projesine Yatırım Yaptı

Tayland'ın eski bankasının yatırım kolu, Ape Board'a yatırım yaptı.

Tayland’ın en eski bankası SCB’nin yatırım iştiraki olan SCB IOX, kripto para piyasasına kısa süre önce giriş yapan bir DeFi projesine yatırım yapacağını açıkladı.

Dev Bankadan DeFi Yatırımı

SCB IOX’in yatırım yaptığı Ape Board isimli DeFi projesi, özellikle kullanıcıların DeFi portföylerini oluşturmalarını ve takip etmelerini sağlamakta. Kullanıcıların birçok DeFi protokolüne tek bir arayüz üzerinden ulaşabilmesini hedefleyen projenin, DeFi sektörünün bir hayli popüler olduğu düşünüldüğünde Asya pazarından yatırım alması ise şaşırtıcı değil. Ape Board’ın Ethereum, Binance Smart Chain, Terra, Solana, Polygon ve bunun gibi önde gelen DeFi ağlarını desteklediği aktarılmakta.

SCB IOX CIO’su Mukaya Panich, konu hakkında yaptığı açıklamada bu protokole yatırım yapmaktan gurur duyduklarını ve protokolün şimdiden 350.000 kullanıcısı olduğunu açıkladı. Ape Board piyasaya sürüleli henüz 4 ay oldu ve Panich önümüzdeki yıllarda DeFi sektörü daha da büyüdükçe projenin de büyümesini bekliyor.

Ape Board CEO’su Mike Phulsuksombati konu hakkında yaptığı açıklamada ise genel olarak kripto para sektörü için olan portföy takip uygulamalarının bir benzerini DeFi için yapmayı hedeflediklerinin altını çizdi. Phulsuksombati, şimdiden önemli bir noktaya geldiklerini de vurguladı.

DeFi sektörü kesinlikle inanılmaz bir büyüme elde etti ve Ethereum ağındaki tekil aktif DeFi cüzdanlarının sayısı 3 milyonu gördü. Buna ek olarak BSC ağındaki ve diğer ağlardaki kullanıcılar ile birlikte sektörün rekora ilerlediği görülüyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu