coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerTayvan'ın Mali Düzenleyici Kurumu Kripto Paralarla İlgili Dikkat Çekici Kurallar Belirledi!

Tayvan’ın Mali Düzenleyici Kurumu Kripto Paralarla İlgili Dikkat Çekici Kurallar Belirledi!

Tayvan'ın düzenleyici kurumu Mali Denetim Komisyonu (FSC) kripto paralarla ilgili önemli düzenlemelere gitti.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Tayvan’ın düzenleyici kurumu Mali Denetim Komisyonu (FSC), sanal varlık hizmetleri sağlayıcısı (VASP) kripto para sektöründe tüketicinin korunmasını geliştirmeyi amaçlayan bir dizi kapsamlı yönergeyi açıkladı.

Tayvan Kripto Para Borsaları için Kapsamlı Yönergeler Getirdi

FSC’nin açıklamasına göre, yerel kripto para borsaları artık hem şirket hem de müşteri varlıklarının güvenli bir şekilde ayrılması ve saklanması için sağlam önlemler almakla yükümlü.

Buna ek olarak, sanal varlıkların listelenmesi ve listeden çıkarılması için sıkı kriterler oluşturmaları ve aynı zamanda bilgi paylaşımının şeffaflığını güçlendirmeleri gerekiyor.

En önemlisi, yeni yönergeler Tayvan’da faaliyet göstermek isteyen offshore borsalar için özel gereklilikler ortaya koyuyor. Bu tür borsaların FSC’ye kayıt yaptırması gerekiyor.

Temmuz 2021’den bu yana Tayvan, VASP’lerin kara para aklamayı önleme düzenlemelerine uymasını zorunlu kılarak ülkenin sağlam ve güvenli bir kripto ekosistemi sürdürme taahhüdünün altını çizdi.

İlgili Haber  Bitcoin Borsası Upbit, Bu Altcoini Delist Edeceğini Açıkladı!

FSC’nin kılavuz ilkelerinin yayınlanmasına yanıt olarak, Tayvan’daki kripto platformlarının bir endüstri birliği oluşturması ve yeni oluşturulan kılavuz ilkelere uygun olarak kendi kendini denetleme kuralları geliştirmesi beklenmektedir.

Halihazırda Tayvan’da MaiCoin, BitoGroup ve ACE gibi sektör liderleri de dahil olmak üzere dokuz kripto borsasından oluşan bir çalışma grubu bulunuyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail