AnalizKripto Para

Tekrar Yükseliş Beklentisi: Kripto Paralar Yükselebilecek Mi?

Kripto para birimlerinin değerinin yükselip yükselemeyecek olduğu hakkında yatırımcılar soru işaretlerinin son bulmasını istiyor.

Kripto para yatırımcıları son 7 gündür kripto para birimlerinin fiyatının düşmeye devam ettiğini ve bunun kendileri açısından büyük bir kayıp ile sonuçlandığını açıklarken, analistlerde bu durumun kendilerinin açıklamalarını olumsuz, beklentilerini ise beklemedikleri bir değişime neden olduğunu savunuyor. 2.000 doların üzerinde düşüş gören Bitcoin fiyatını artık satmak kadar almakta zor. Yatırımcılar 2.000 dolardan fazla düşüşün bir karar verme ve yatırım yapma konusunda soru işaretlerine neden olduğu ve fiyatın bu kadar değer kaybedeceğinin önceden bilinmediği için ve birkaç saat içerisinde büyük düşüşlerin yaşanmış olmasının kendileri üzerinde ciddi bir karar verme sorununa neden olduğunu düşünmekteler.

BTC fiyatının 8.100 dolardan alıcı bulduğu bugün, piyasada hacim 200 milyar dolar sınırına yaklaştı ve sınır giderek daha fazla düşüş gösterme eğilimi içerisinde.

Trilyonlarca doları göreceği birkaç sene önce iddia edilmiş olan kripto para piyasası hacmi son 2 yıl içerisinde 400 milyar doların üzerini göremedi ve bu da yatırımcılar üzerinde olumsuz bir psikolojik etkiye neden oldu. O güne kadar kripto para birimi yatırımcıları piyasa hacmine göre yatırım yapmıyorlar ve piyasa hacmini takip ederken bunun önemli olmadığını düşünüyorlardı, dönüm noktası olan 2017 yılından sonraki birkaç ay yatırımcıların kripto para birimi konusunda piyasa hacmine dikkat etmesini sağladı.

Bitcoin fiyatının yükselmez ise piyasada piyasa hacmi ve piyasa fiyatında değişikliklere neden olabileceği, bunun ise yatırımcılar üzerinde etkisinin büyük olabileceği iddia edildi. Bitcoin analistlerine göre 11.000 dolar seviyesine kadar 3 bin dolar kazanç gerek ve bu da balinaların yükseliş rallisi için hızlı hareket etmeye başlamazlar ise mümkün değil.

Kripto para piyasasında neler olabilir?

Kripto para birimi piyasası bu dönemde düşebilir ve bu düşüşler son bulması için ciddi bir alım talebi gösterilmesi gerekebilir ki bu da yatırımcılar açısından bu dönemde pek mümkün görülmeyen bir gelişme olur. Balinaların yeniden güçlü bir alım talebi göstermesi ile beraber kripto para piyasasında fiyatlar tekrar yükselişe geçebilir ancak bugünlerde 1.25 milyar dolar değerinde Bitcoin ve kripto para birimi sattıkları iddia edilen büyük birkaç kripto para balinasına karşı elinde milyonlarca dolar olan kripto para balinaları yatırımlarını riske atmak istemeyecek olduklarından dolayı büyük bir yükseliş için yine dev kripto para balinalarının ilk adımları atmaları gerekebilir. Bitcoin fiyatının 10.000 dolar öncesinde 8.100 dolar seviyesinden nasıl bir yön çizeceğini yine piyasadaki dev balinalar ve onlara yol arkadaşı olan milyonluk balinalar eşlik edebilir.

Öte yandan uzmanların Bitcoin ile ilgili uzun ve orta vadede ne düşündüğünü öğrenmek için tıklayın:

İlgili Haber
Bitcoin Fiyat Analizi - Uzmanların Görüşleri Ne?
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu