Kripto HaberleriBlockchainTelekom Devleri Altyapılarını Blockchain İle Güçlendirebilir

Telekom Devleri Altyapılarını Blockchain İle Güçlendirebilir

Takip et

Telekom GSM devleri tüm dünyada iletişimden sorumlular. Bugün bir GSM devi şirket müşteri bilgilerini sızdırması veya verilerin gizliliğini sağlamaması durumunda yasal yaptırımlar ile karşı karşıya kalır. Bir telekom şirketinin en büyük giderlerinden birisi de destek merkezidir. Bu merkez öyle büyük olabilir ki binlerce çağrı merkezi, web, fiziksel destek ekibinin çalıştığı bir merkez olabilir.

Tüm bunlar Türkiye ve dünyada GSM devlerinin ne kadar fazla destek sistemi talebi aldığının bir göstergesidir. Bir anda internet gidebilir, bir anda SIM bloke olabilir veya fatura konusunda destek lazım olabilir. Bunlar için her bir merkezden birer kayıt açılır ve güncellenir.

Bu sırada kayıtların güncellenmesi sunuculara yük bindirir. Tam zamanında bu soruna Blockchain teknolojisi yetişebilir. Saniyeler içerisinde binlerce veriyi gönderen Blockchain teknolojisi gelecekte telekom devleri için büyük bir avantaja dönüşebilir.

Henüz bankalar bu konuda bazı çalışmalar yapıyor olsa da GSM devlerinden böylesine büyük bir adım gelmedi. Bankalar bunu GSM devlerinden önce yapabilecek potansiyele sahip olduklarını daha önce gösterdi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları