AltcoinHaberler

Terra (LUNA) Yönetimi Token Yakımına Onay Verdi: İşte Yakılacak Miktar ve Toplam Arza Göre Yüzdesi!

Terra (LUNA) yönetim ekibi token yakımı uygulamasına yeşil ışık yaktı. Peki ne kadar kripto para yakılacak?

Terra (LUNA) yönetim sistemi, projenin topluluk havuzunda tutulan tüm TerraUSD (UST) tokenlerini ve Ethereum’daki geçmiş likidite teşvikleri için dağıtılan UST tokenlerini yakma önerisini kabul etti.

Terra (LUNA) Yönetimi 1.3 Milyar UST’yi Yakacak

Yakılacak miktar 1.3 milyar UST’den biraz daha fazlasına tekabül ediyor. CoinGecko verilerine göre, sirkülasyonda bulunan 11.2 milyar UST tokeninin 1.3 milyarı yakılacak. Yapılan oylamada %99.3 yakım lehine oy kullanıldı. Oylamanın ardından Terra’nın ana geliştirici firması olan Terraform Labs, yakma işlemini gerçekleştirmeye başlayacak.

Bu süreç iki aşamada gerçekleşecek. İlk olarak, Terra’nın topluluk havuzundan yaklaşık 1 milyar UST, arzdan kalıcı olarak çıkarılacağı bir yakma modülüne gönderilecek. Ardından ekip, 370 milyon UST’yi Ethereum blok zincirinden Terra’ya manuel olarak geri köprüleyecek ve bunları yok edecek.

İlgili Haber
LUNA'da Ticaret Durdu! Airdrop'tan Nasıl Yararlanılır? Hangi Borsalar Destekliyor?

Bu ayın başlarında yaşanan olayda, normalde 1 dolara eşitlenmiş olması gereken stablecoin UST’nin fiyatı 1 dolardan 0.04 dolara kadar gerilemişti.

UST tokeni yakılma oylamasının kabul edilmesi, Terra’nın yönetim sisteminin Terra Blockchain’inin yeniden başlatılması ve LUNA 2.0 tokenlerinin piyasaya sürülmesi önerisinin de kabul görmesinden bir gün sonra yaşanmış oldu.

Yeniden başlatılan zincir Cuma günü hayata geçecek ve ardından yeni LUNA 2.0 tokenleri Terra tabanlı varlıkların sahiplerine airdrop edilecek. Bununla birlikte, yeni Terra blok zinciri UST tokenlerini bulundurmayacak ve UST tokenlerinin kullanımı orijinal Blockchain ile sınırlı olacak.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
BAKİ

Yakılsa bize ne faydası var milyondan alanlar kerlı luna aldık binden lunc yapıp bizim parayı deyersiz leştirdiler dolandırdılar Hırsızlarr sevinsin BİNANCE gibi


Başa dön tuşu