Altcoin

Terra’dan (LUNA) Ciddi Büyüme: Ticari Hacim Rekora Gidiyor

Önde gelen altcoinlerden olan Terra'nın (LUNA) ticari hacmi 195 milyar dolar gibi inanılmaz bir artış elde etti.

Kripto para sektörü geçtiğimiz ay çok güzel bir dönem geçirmemiş olsa da özellikle bazı altcoinler ilk çeyreği çok verimli geçirmiş gibi gözüküyor.

Önde gelen kripto para birimi ve son dönemin parlayan yıldızı Terra (LUNA) da bunu net bir şekilde ortaya koydu ve ispat etti.

LUNA, Ticari Hacim Rekoru Kırdı

LUNA, 5 Nisan tarihinde 119,55 dolara kadar çıkarak tüm zamanların rekorunu kırdı.

Yılın dördüncü ayının ilk üç haftasında 45 milyar dolarlık ticari hacim elde eden LUNA kesinlikle yatırımcıların gözdesi konumunda.

Aktarılan bilgilere göre ticari hacim ise genel olarak inanılmaz bir yükseliş elde etti. LUNA’nın yılın ilk çeyreğinde ticari hacim yaklaşık olarak 223 milyar dolar oldu.

Böyle bir artış LUNA için 2021 yılındaki 27 milyar dolarlık ticari hacmin çok ama çok üzerine çıkılmasını sağladı. LUNA, 2021’in ilk üç ayındakine kıyasla 8 kat gibi bir ticari hacim artışı elde etti.

Terra ekosistemindeki geliştirmeler tabii ki bu hacmin ve ilginin artmasının temel sebebi.

Ekip, Ekim 2021’de özellikle Columbus-5 güncellemesi sonrasında bu planları yapıp takipçiler ile de paylaştı.

Kurucu ortak Do Kwon, Terra ekossiteminin 2022 yılında patlayacağını ve en az 160 projenin geliştirilmek için beklediğini o tarihte açıklamıştı.

Aynı güncelleme, Terra’nın temel kripto parası LUNA’nın işleme modelini ve UST isimli stablecoinin teminatını da değiştirdi. LUNA son dönemde UST teminatı için Bitcoin alımları ile de tanınan bir kripto para projesi oldu.

İlgili Haber
Terra (LUNA) CEO'su Bitcoin Rezerv Planını Açıkladı: "Hedef 10 Milyar Dolar!"
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu