Bitcoin

Terra’nın Yüklü Bitcoin (BTC) Alımına Yönelik Eleştirilere, CEO Yanıt Verdi!

Terra'nın dün yaptığı yüklü BTC alımına yönelik gelen eleştirilere sonunda cevap CEO'nun kendisinden geldi.

Kısa sürede dünyanın en büyük altcoinlerinden birisi olmayı başaran Terra (LUNA) ekibi, bu tanınırlığın bir kısmını ise Bitcoin (BTC) kampanyasına borçlu. Terra ağındaki stablecoin UST’nin BTC teminatlı olması için yüklü BTC alımları yapacağını açıklayan CEO Do Kwon, bunu her fırsatta gerçekleştirmekte. 5 Mayıs tarihinde yapılan 1,5 milyar dolarlık alım ise ciddi anlamda tepki çekti.

İlgili Haber
Terra Yüklü Bir Bitcoin Satın Alımı Daha Yaptı: Şimdiye Kadarki En Büyüğü!

LFG, BTC’leri 3AC’den Almadı!

Terra’nın Luna Foundation Guard (LFG) kurumu, 1,5 milyar dolarlık BTC satın aldığını açıkladı. Bu alımların 1 milyar dolarlık kısmının Genesis Global Trading, 500 milyon dolarlık kısmının ise Three Arrows Capital ile yapıldığı açıklandı. Bunun tam BTC’nin sert düşüşünden önce gerçekleşmesi, Three Arrows Capital ekibinin elindeki BTC’leri düşüş öncesi LFG’ye sattığı iddiasını ortaya çıkardı. Buna yönelik birçok dalga geçer cinsten tweet atılması ise CEO Do Kwon’a yeter dedirtti.

Kwon, bu sabah yayınladığı gönderisinde, 3AC’nin yani Three Arrows Capital’in kendilerine BTC satmadığını vurguladı. 3AC ile beraber çalıştıklarını ve piyasadan daha hızlı/iyi bir şekilde BTC aldıklarını belirten Kwon, onların alım yapma konusunda kendilerinden iyi olduğunu ifade etti.

Kwon bunun çok “bariz” olduğunu da vurguladı ve kendisine kaynak sorana “kaynak benim” diyerek tepki gösterdi.

Daha önce attığı adımlar ve yaptığı yorumlarla çok eleştirilen 3AC kurucu ortağı Su Zhu’nun elindeki BTC’leri sattığı spekülasyon ise böylece kurutulmuş oldu.

İlgili Haber
Three Arrow Capital 14.000 Ethereum (ETH) Daha Satın Aldı!
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu