AnalizBitcoinHaberler

Tesla Bitcoin’de Oyunu Değiştirdi! Bundan Sonra Ne Olacak?

Tesla Bitcoin'e yeni bir soluk getirdi.

Uzun süredir kripto dünyasının yakında takip ettiği Elon Musk’ın son hamlesi Bitcoin’in ilerlemesinde yeni bir sayfa açtı.

Birçok konuda manipülasyon yapmakla suçlanan Musk, gerçekçi bir adım atarak sahibi olduğu Tesla aracılığıyla 1.5 milyar dolar değerinde Bitcoin aldığını açıkladı. Tesla’nın BTC aldığı haberi yayılınca Bitcoin yeni rekorlara hızlıca koşarak 44800$ seviyesine kadar yükseldi.

İlgili Haber
Sıcak Gelişme: Tesla da Sonunda Bitcoin (BTC) Aldığını Açıkladı!

Bundan Sonra Ne Olacak?

Tesla’nın oyuna katılmasının Bitcoin’in kurumsal yatırımcılar tarafından benimsenme oranını büyük ölçüde artıracağı düşünülüyor. Bugüne kadar kurumsal yatırımcıların ve büyük fonların BTC’nin riskli yapısı nedeniyle mevcut varlıklarının %1′ ile %5’i oranında sembolik yatırımlar yaptıklarını gördük.

Bugün Tesla’nın mevcut nakit varlığının %15’ini Bitcoin’e yatırdığı düşünülüyor. %15 Tesla gibi büyük bir şirket için iyi bir rakam. Bunu gören ve Bitcoin’e yatırım yapmakta çekinen birçok kurumsal şirketin Tesla’yı model alarak daha cesur hareket etmesi bekleniyor. Tesla’nın bu hamlesi oyuna birçok oyuncu katmanın yanı sıra Bitcoin’e karşı var olan çekimser yaklaşımları da ortadan kaldırabilecek boyutta.

David Lawant’ın Tesla’nın nakit varlıklarına ilişkin paylaşımını aşağıdan inceleyebilirsiniz.

Konuya ilişkin twit atan WallStreetBets’in başkanı da bu hamlenin oyunu değiştireceğini ifade ederek “Bakalım hangi şirketler bunu takip edecek ve Bitcoin alacak” dedi.

Tesla’nın sembolik olmayan bir oranda Bitcoin alması ve Tesla satışlarında BTC kabul edebileceğini açıklaması yeni bir dönemin başlangıcı gibi görünüyor. Bu haberin hemen hemen tüm ana akım medyada yer alması kurumsal yatırımcının yanında bir çok bireysel yatırımcıyı da Bitcoin’e yönlendirecektir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
11 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim

Dogcoin dedi BTC aldı ne ayaksın elon

Mehmet

Sevgili arkadaşlar 1.5 milyar dolar diyorsunuz, Elon Musk’ın servetinin %15’i diyorsunuz. Buna göre adamın serveti 10 milyar dolar oluyor. Sizce de çelişkili bir ifade değil mi?

Mehmet Abinin Gülü

Tüm servet değil kanka nakit servetinin %15’i yoksa kanka adam zaten bir günde 13,5 milyon kaybetti tek günde

Deniz

Servetinin demiyor tealanın bütçesinin diyor

İbrahim şahin

Tüm varlığından bahsedilmiyor .
Tesladaki cirosundan bahsediyor . Space x den bahsedilmiyor mesela.

Mustafa

Kardeş dikkatli oku Tesla’nın varlığı diyor. Elon Musk’un serveti demiyor.

Roj

Sadece tesla şirketinin gelirinin /15 i bilmiyorsun sanirim ama elon muskun 10 şirketen fazlasi var

Soner

Hayırlı olsun Allah utandırmasın bol kazançlar Bitcoin

Anonim

Kolpa bunlar . Bitkoin cıkarkende kaybettiriyor inerkende

Anonim

Ne diyorsun ya görmüyormusun piyasayı

Anonim

Bittornet hedef yukselis


Başa dön tuşu