Kripto HaberleriBitcoinTesla'dan Yeni Bitcoin Açıklaması!

Tesla’dan Yeni Bitcoin Açıklaması!

Takip et

2021 yılında 1.5 milyar dolarlık Bitcoin alımı ile boğanın şahlanmasına neden olan Tesla’dan yeni bir haber var.

Şirket bugün SEC’e yaptığı bildirimde, 31 Aralık itibariyle 1.99 milyar dolar değerinde Bitcoin tuttuğunu  ve söz konusu Bitcoin’lerin değerindeki değişim nedeniyle geçen yıl 101 milyon dolar değerinde değer düşüklüğü zararı bildirdiğini söyledi.

Geçtiğimiz yıl içerisinde Bitcoin fiyatının Tesla’nın maliyetinin altına inmesi şirketin zarar bildirmesine neden olmuştu.

Şirketin hali hazırda yaklaşık 43,200 Bitcoin tuttuğu tahmin ediliyor.

Tesla en son Mart ayında Bitcoin’in likiditesini ispat etmek için 128 milyon dolar değerinde Bitcoin sattığını açıklamıştı. O tarihten sonra şirketin Bitcoin holdinglerinde bir değişim yaşanmadı.

Bugün itibariyle Tesla’nın elindeki Bitcoin’lerin yaklaşık değeri 1.85 milyar dolar seviyelerinde. Tüm bu dalgalanmalara rağmen, şirketin elinde tuttuğu Bitcoin’ler hala %23 oranında karda görünüyor.

“Uzun Vadeli Potansiyele İnanıyoruz”

SEC’e yapılan bildiriminde önceki açıklamalara benzer olarak şu ifadeler kullanıldı:

“ABD hükümetine ve diğer pazarlanabilir menkul kıymetlere, dijital varlıklara yatırım yapmak ve ürünle ilgili finansman sağlamak gibi likidite ve risk hedeflerimizi karşılamak için yatırım stratejimizi uyarlamaya devam ediyoruz.

2021’in ilk çeyreğinde, Bitcoin’e toplam 1,50 milyar dolar yatırım yaptık. 31 Aralık 2021 itibariyle Bitcoin varlıklarımızın adil piyasa değeri 1,99 milyar dolardı.

Dijital varlıkların uzun vadeli potansiyeline hem yatırım hem de nakde likit bir alternatif olarak inanıyoruz.

Herhangi bir yatırımda olduğu gibi ve itibari paraya dayalı nakit ve nakit eşdeğeri hesapları yönetme şeklimizle tutarlı olarak, işletmenin ihtiyaçlarına ve piyasa ve çevresel koşullara ilişkin görüşümüze bağlı olarak dijital varlıklarımızı herhangi bir zamanda artırabilir veya azaltabiliriz.

Bununla birlikte, dijital varlıklar, onları tasfiye etmek isteyebileceğimiz veya ihtiyaç duyabileceğimiz zamanlarda elverişsiz olabilecek değişken piyasa fiyatlarına tabi olabilir. “

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları