HaberlerTether

Tether, Gün İçerisinde Çıkan Bitcoin İddialarına Yanıt Verdi

Tether bugün sabah ortaya çıkan bir iddiaya yanıt verdi.

Tether şirketi bilindiği gibi her USDT basımı yaptığında bunu 1’e 1 şekilde destekleyecek fonları rezervlerinde tutmak zorunda. Bu rezervin, daha önceki açıklamalarında yüzde 74 oranında ABD doları olduğu geri kalanının ise bazı kripto paralar ile teminatlandırıldığı söylenmişti.

Tam da bu şeffafsızlık noktasında Tether’e dava açıldı ve karşılıksız USDT bastığı gerekçesiyle 15 Ocak gününe kadar mahkemeye delil sunması istendi.

İlgili Haber
Son Dakika: Tether (USDT) CTO'su 15 Ocak'taki Süreç Hakkında Önemli Açıklamalar Yaptı!

Bahama merkezli Deltec bankası, Tether’ın rezervlerini yatırdığı yer olarak biliniyor. Bu bankanın ciddi miktarda müşterileri için BTC almış olması akıllara “Tether bastığı USDT’lerin teminatı olarak ABD dolarından çok BTC tutuyor” iddiasını gündeme getirmişti

İlgili Haber
Tether (USDT) Davası Öncesi Kritik Gelişme: Yüklü Miktarda Bitcoin (BTC) Yatırımı Var

Tether ve Bitfinex’in Genel Danışmanı Stuart Hoegner bu iddialara şu şekilde yanıt verdi:

Deltec Bank & Trust Limited şirketinin Tether adına dijital para almamıştır. Şirketin ciddi bir şekilde BTC aldığını biliyoruz anca bunun Tether ile herhangi bir ilgisi yok. Muhtemelen Deltec’in BTC ile ilgilenen başka müşterileri var.

Tether CTO’su ayrıca bu gibi birçok iddianın yersiz olduğunu ifade ederek “şirket yetkililerinin açıklamasını dinleyin” çağrısında bulundu:

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu