BitcoinTether

Tether (USDT) Davası Öncesi Kritik Gelişme: Yüklü Miktarda Bitcoin (BTC) Yatırımı Var

Tether'ın rezervlerini bulunduran off-shore banka Deltec, Bitcoin (BTC) açıklaması yaptı.

Toplam piyasa değerine göre en büyük üçüncü kripto para birimi ve lider stablecoin Tether için bugün oldukça kritik. New York Başsavcılığı tarafından Tether ve Bitfinex şirketlerine açılan dava kapsamında talep edilen evrakların bugün teslim edilmesi gerekiyor.

İlgili Haber
Dünyanın En Büyük Stablecoin'i Tether, Suçlamaları Bir Kez Daha Reddetti

Tether CTO’su Paolo Ardoino kısa süre önce bu konuda açıklamalarda bulundu. Ardoino, Tether’ın istenen evrakları hazırladığını ve yasal hiçbir sorun olmayacağını vurguladı. Ardoino açıklamasında, USDT’yi teminatlandırırken yüzde 74 oranında itibari para tuttuklarını geri kalan kısım içinse Bitcoin tarzı kripto paralar tuttuklarını ifade etmişti.

İlgili Haber
Son Dakika: Tether (USDT) CTO'su 15 Ocak'taki Süreç Hakkında Önemli Açıklamalar Yaptı!

Tether Rezervlerinden Sorumlu Bankanın Bitcoin (BTC) Yatırımı Var

Bahama merkezli off-shore bankası Deltec, stablecoin Tether’ın rezervlerini yatırdığı yer olarak biliniyor. Bilindiği gibi Tether’in, piyasada bulunan her bir USDT için aynı miktarda bir “rezerv” tutması gerekiyor.

Deltec yaptığı açıklamada ise ABD doları hariç ellerinde yüklü miktarda Bitcoin olduğunu ve müşterileri için ciddi şekilde BTC alımı yaptıklarını ifade etti. Bu da Tether CTO’sunun “USDT’yi teminatlandırmak için rezervin bir kısmını Bitcoin olarak tutuyoruz” sözünü doğruluyor. Ancak bu kadar yüklü BTC alımı, “Tether ABD doları tutmak yerine tüm teminatlandırmayı BTC olarak yapıyor” iddiasını gündeme getirdi.

Deltec CIO’su Hugo Rogers, 2020 yılındaki bir röportajında rezervleri arasında “yüksek miktarda Bitcoin pozisyonu” bulunduğunu da belirtti:

Rezervlerimiz arasında yüksek miktarda Bitcoin pozisyonu var ve bu son zamanlarda çok fazla dikkat çekti. Müşterilerimiz için bu BTC’leri 9.300 dolar seviyelerinden aldık ve 2020 yılı boyunca bu oldukça kazançlı oldu. Biz bunun likidite krizi devam ettikçe 2021 yılında da böyle devam etmesini umuyoruz.”

Deltec burada isim kullanmasa da Deltec’in en ünlü ve büyük “müşterisinin” Tether olduğu biliniyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu