Kripto HaberleriTetherTether İçin Korkutan Senaryo Gerçek mi Oluyor? 1 Milyon Dolar Ödül Kondu!

Tether İçin Korkutan Senaryo Gerçek mi Oluyor? 1 Milyon Dolar Ödül Kondu!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Wall Street’in önde gelen yatırım firmalarından olan Hindenburg Research, oldukça ilginç bir adım attı ve Tether’in başına resmen ödül koydu. Açtığı short pozisyonlar ile bilinen ve birçok şirketin foyasını açığa çıkartan Hindenburg, daha önce Nikola ve Clover Health isimli iki şirketi darmadağın etmişti.

Tether’in Başına Ödül Kondu

Hindenburg tarafından bugün yayınlanan bir gönderide ise Tether’in teminatları hakkında önemli bilgileri getirenlere 1 milyon dolara kadar ödül verileceği vurgulandı.

Tether aslında regülatörlerin ilgisini üzerine yıllar önce çekti ve birden çok soruşturma geçirdi. Tether’in milyonlarca evrakı bizzat SEC tarafından incelense de bunlarla ilgili bir şey bulunamadı ve Tether hala faaliyette olmaya devam ediyor.

Hindenburg ise “Tether Ödül Programı” isimli programında şirketin ticari tahvillerde önemli bir teminat tuttuğunu vurgulayarak bunlarla ilgili gerçeğin açığa çıkartılmasını istediğini belli etti.

Tether’in bunu beyan etmesine rağmen kelimenin tam anlamıyla hiçbir kanıt sunmadığını ifade eden Hindenburg yetkilileri, Tether’in meşrutiyetinden şüphe duyduklarını vurguladı.

Değeri normalde ABD dolarına eşit olan ve her 1 USDT için 1 USD tutması gereken Tether kısa süre önce bunu değiştirmiş ve likit olmayan varlıkları da teminat olarak kullandığını vurgulamıştı.

Tether’in bu açıklaması bazı çevrelerce tepki ile karşılanırken Tether’in bizzat regülatörlerden onay alması ise durumu yatıştırdı. Hindenburg’un yaptığı bu gelişme ise Tether tarafından “ilgi çekme çabası” şeklinde karşılandı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları