HaberlerTether

Tether neden gündemden düşmüyor?

ABD doları ile 1:1 oranda endeksli Tether son zamanlarda gündemin en üst sıralarında. Hakkında sürekli olarak  olumlu olumsuz birçok yorum yapıldığından Tether bu konuda son zamanlarda ikilemde kaldı.

Bitfinex borsasının ortağı olduğu Tether (USDT), son zamanlarda HSBC Bank’taki hesapların kapatılması ve diğer bankaların USDT’yi istemediği iddiaları ile gündeme gelmişti.

USDT ile ilgili Binance CEO’sunun da isteyen kişilerin USDT yerine yine ABD doları endeksli PAX coine geçebileceklerini belirtmesi, Binance’nin USDT’yi listelemekten kaldıracağı iddialarını doğurmuştu.

İlgili Haber
Binance Tether'i kaldıracak mı? Piyasada neler oluyor?

Hatta bundan sonra Twitter üzerinden Binance borsasının resmi yazısıymış gibi birçok görsel paylaşılsa da Binance bu görselleri yalanladı ve USDT’nin listeden çıkarılmayacağını ifade etti.

Tether gündemi zorlayacak

Tether’in bir süre daha gündemin en başında olacak olduğuna inanılırken yakın gelecekte gündemden bir anda düşmesi de söz konusu olabilir. Çünkü Binance CEO’sunun önerdiği PAX ve Bitcoin zengini Winklevoss kardeşlerin çıkardığı GUSD gibi tokenler bu süreçte oldukça revaçta. Hala bu coinler arasındaki en fazla işlem hacmine USDT sahip olsa da birçok insan Bitfinex ve Tether’in yaşadığı sorunlar dolayısı ile kendini güvene almak için  alternatif ABD doları ile eşit orandaki coinlere geçiyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu