BitcoinHaberlerKripto Para

Tim Draper: 5 Yıl İçerisinde Sadece Kripto Paralar Kullanılacak

Silikon Vadisinin efsane ismi Tim Draper, yaptığı son açıklamayla birlikte önümüzde ki beş (5) yıl içerisinde birincil ödeme yöntemi olarak kripto para kullanılacağını düşünüyor.

Haberimizin kahramanı, sanal alemin en erken yatırım yapan isimlerinden birisi, Silikon Vadisi’nin efsanelerinden Tim Draper. Gelecek 5 yıl içerisinde kripto para birincil ödeme seçeneği olacak, düşüncesini öne sürüyor.

CNBC’de yer alan Fast Money isimli programa konuk olarak katılan Draper şu açıklamalarda bulundu: “Beş yıl içerisinde bir Starbucks çalışanına ödeme yaparken ABD Doları veya farklı bir devlet destekli para birimi ile ödeme yapmak istediğinizde size ‘Bu ne, kuruşları mı sayıyorsunuz?’ Bana deniz kabuklarımı ver” tarzında bir cevap vererek güleceğini belirtti.

Draper, açıklamalarında bunlarla yetinmedi ve şunları ekledi; “Bundan 5 yıl sonra ne senin ne de benim hiçbirimizin itibarı için para kullanılmayacak. Çünkü günümüzde tüm mühendislik çalışmaları, tüm bu heyecan gerçekten Bitcoin ve diğer kripto paraların etrafında dönüyor. Bana kalırsa gelecekte hepimizin kullanacağı tek şey kripto paralar olacak.” diyerek sözlerine devam etti.

Geçtiğimiz aylarda Starbucks Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapan Howatd, Starbucks’ın ödemelerde Blockchain teknolojisini kullanabileceği yönünde ipuçları paylaşmıştı. Howatd Schultz’ın yaptığı bu açıklama StarbucksCoin’in piyasaya sürüleceği yönünde yorumlanmıştı.

30 Bin Bitcoin’i Var

Geçmiş dönemlerde Skype ve Tesla gibi büyük proje ve kurumlara yatırım yapmış olan Draper aynı zamanda risk sermayesi şirketi olan Draper Associates ve DFJ’nin kurucu ortağıdır. 2014 yılı içerisinde 30 Bin Bitcoin aldığını açıklayan ünlü milyarder, geçtiğimiz aralık ayında yaptığı röportajda tüm coinlerini halen bozdurmadığını belirtmişti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu