Bitcoin

Tim Draper’dan Gençlere Bitcoin Tavsiyesi

Bitcoin denilince akla gelen ilk isimlerden olan Tim Draper, Bitcoin hakkında açıklamalar yaptı.

Milyarder yatırımcı Tim Draper, sık sık Bitcoin hakkında maximalist söylemleri ve tahminleri ile gündeme geliyor. Fox Business’a verdiği röportajda Bitcoin konusuna değinen ünlü isim, “genç nesil (Y kuşağı) geleceğini garanti altına almak istiyorsa Bitcoin yatırımı yapmalıdır” dedi.

Mevcut bankacılık sistemi hakkında da konuşan Tim Draper, günümüzdeki ekonomik işleyişin antika olduğunu ve bu sistemin değişmesi gerektiğinin altını çizdi. Genç nesle seslenen Tim Draper, ” gençler bu eski düzeni miras olarak kendilerine almamalılar” diyerek “her gün biraz daha borçlanan ve adeta “sistemin kölesi” haline gelen gençlerin yeniliğe ayak uydurup BTC’ye yatırım yapması gerekiyor.” şeklinde açıklama yaptı.

Daha önce Mt. Gox olayında birçok BTC’sini kaybetmesine rağmen bu teknolojiden vazgeçmeyen ünlü ismin on binlerce Bitcoin’i olduğu biliniyor.

Birçok kurum ve devlet de Tim Draper gibi düşünüyor olacak ki özellikle son zamanda Blockchain teknolojisi ve kripto paralar ile ilgili projeler tüm dünyada yaygınlaşmaya başladı. Uzmanlara göre yakın zamanda Çin, Japonya, Avrupa Birliği, JPMorgan gibi ülke ve kurumlar kendi kripto paralarını er ya da geç piyasaya sürecek.

İlgili Haber
Japonya'da Hükümet Kripto Para Üretmek İçin Teklif Hazırladı
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu