Kripto HaberleriHaberlerTIME Dergisi Metaverse'ü Kapağına Taşıdı: Yeniden Gündeme Mi Geliyor?

TIME Dergisi Metaverse’ü Kapağına Taşıdı: Yeniden Gündeme Mi Geliyor?

Takip et

Dünyaca ünlü TIME dergisi, kripto paralar ile yakın ilişkili olan Metaverse kavramını kapağına taşıdı.

TIME: “Metaverse İnsanların Hayatlarını Değiştirecek”

Bununla birlikte dergi, Matthew Ball tarafından kaleme alınan makalesinde Metaverse’ün insanların hayatlarını değiştireceğini ve bu değişimin iyi yönde olması için çabalanması gerektiğini bildirdi.

Dergide, bu sanal dünyanın SEC belgelerinde son yıllarda giderek artan ölçüde değinildiği de belirtildi.

Facebook’un ismini “Meta” olarak değiştirmesi 2021 yılında Metaverse kavramının popülerliğini zirvesine ulaşmasını sağlamıştı. TIME, yayınladığı makalesinde Facebook’un yanı sıra Amazon, Apple, Google, Microsoft, Nvidia ve Tencent gibi dev şirketlerin de bu sektöre yatırım yaptığını belirtti.

İlgili Haber
Time Dergisi Bu Meme Coini Ödeme Yöntemi Olarak Kabul Edecek: Shiba Inu veya Dogecoin Değil!

“Metaverse’ün Şekillendirilmesi İçin Daha Çok Çaba Gerekli”

Ünlü dergi, aslına bakılırsa 30 yıllık bir kavram olan Metaverse’ün günümüz dünyasında giderek hayatlarımıza girdiğini söyledi ve eğer iyi bir gelecek inşa etmek isteniyorsa bu sanal dünyaya yatırım kadar bu dünyanın düzenlenmesi konusunda da girişimler yapılması gerektiğini ifade etti.

Dergide, günümüz dünyasında sanal gerçeklik üzerine çok sayıda girişim bulunduğu fakat buna rağmen Metaverse kavramının toplum açısından nasıl bir anlama sahip olacağının net olmadığı açıklandı.

TIME buna ek olarak Web3, kripto paralar ve Blockchain kavramları ile Metaverse arasındaki ilişkiye de değindi. Dergiye göre bu kavramlar Metaverse’ün potansiyelini yansıtmak amacıyla önemli olsa da yalnızca prensiplerden ve teknolojilerden oluşuyorlar. Dergi ayrıca birçok Metaverse liderinin kripto paraların geleceği konusunda kuşkuları olduğunu da söyledi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları