Kripto HaberleriHaberlerTrilyon Dolarlık Banka İlk Kripto Para Ortaklığını Kurdu!

Trilyon Dolarlık Banka İlk Kripto Para Ortaklığını Kurdu!

Takip et

Dünyanın en büyük saklama hizmeti sağlayıcısı ve 4,1 trilyon doların üzerinde varlığa sahip State Street Corporation, bankanın Dijital bölümü State Street Digital’in Londra merkezli kurumsal dijital varlık sağlayıcısı Copper.co ile bir anlaşma imzaladığını duyurdu.

Bu kapsamda  State Street Corporation Şubat ayının sonunda, Bitcoin ve diğer kripto para birimleri için saklama hizmeti başlatma hazırlığı yaptığını açıklamıştı.

İlgili Haber
4 Trilyon Dolarlık Banka Bitcoin ve Kripto Para Hizmetlerini Genişletiyor!

State Street Digital, söz konusu ortaklığın bankanın kurumsal müşterilerine yıl sonuna kadar sunmayı planladığı Bitcoin ve diğer kripto para birimleri için saklama hizmetleri kapsamında yapıldığını belirterek şu ifadeleri kullandı:

“State Street Digital, müşterilerin dijital varlıklarını State Street tarafından işletilen güvenli bir ortamda saklayabilecekleri ve yerleştirebilecekleri kurumsal düzeyde bir dijital varlık saklama teklifini geliştirmek ve başlatmak için Copper.co’nun teknolojisinden yararlanacak.” dedi.

“Kurumsal Yatırımcıların Dijital Varlık İlgisi Devam Ediyor!”

Konu ile ilgili açıklama yapan State Street Digital Başkanı Nadine Chakar  şunları söyledi:

“Kurumsal yatırımcıların dijital varlıklara ilgisi artmaya devam ederken, müşterilerimizin bu yeni varlık sınıfına tahsislerini desteklemek için gereken finansal altyapıyı inşa ediyoruz.

State Street Digital’in misyonu, müşterilerimize hem geleneksel hem de dijital varlık ihtiyaçlarını destekleyecek çözümler sunabilmemiz için doğru araçları yerleştirmeye odaklanmaya devam ediyor.

Bugünkü ortaklık duyurusu, yalnızca müşterilerimize harika bir dijital deneyim sunma hırsımızı artıracak. State Street Digital büyümeye devam ederken Copper ekibiyle işbirliği yapmayı dört gözle bekliyoruz.”

“State Street’in Dijital Varlık Hizmeti Sektör İçin Önemli Bir Gelişme!”

Copper.co COO’su Sabrina Wilson ise State Street ile yaptıkları anlaşmadan mutluluk duyduklarını belirterek sözlerine devam etti:

“Dünyanın en büyük saklama hizmeti sağlayıcılarından biri olan State Street’in yeni bir dijital varlık hizmeti yaratması, bu yeni varlık sınıfında kurumsal katılım için son derece önemli bir gelişme.

State Street’in finansal altyapının dönüşümüne öncülük etme hedefinin bir parçası olmaktan gurur duyuyoruz.”

State Street Digital dijital saklama başkanı Swen Werner, gelişmeye devam eden dijital varlık piyasasında ‘Copper.co’ ile yapılan işbirliğinin bankanın ürün çeşitliğini ve yol haritasını genişletmesine yardımcı olacağını da ekledi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları