AltcoinHaberlerTRON

Tron (TRX), Bu Altcoini ‘Dip Fiyattan’ Satın Alarak Rezervlerine Eklediğini Duyurdu!

Tron DAO Reserve, yaptığı açıklamasında bu altcoinden 'dip fiyattan' bir satın alım gerçekleştirdiklerini duyurdu.

Piyasadaki düşüş sırasında tüm kripto paralar değerlerini korumak için uğraş veriyor. Kısa bir süre önce piyasaya çıkan algoritmik stablecoin USDD’nin dağıtıcısı TRON DAO Reserve, yaptığı açıklamasında değerini korumak için yeni bir adım attıklarını duyurdu.

Tron, ‘Dip Fiyattan 100 Milyon Dolarlık Tether’ı (USDT) Rezervlerine Ekledi

DAO, ortalama olarak 0.982 dolar fiyattan 100 milyon Tether (USDT) satın aldıklarını açıkladı. Bu satın alım DAO’ya yalnızca 98.2 milyon dolara mal oldu. Böylelikle TRON, dip fiyattan satın alarak stablecoinini desteklemeyi başardı.

Bilindiği üzere, piyasa değeri olarak dünyanın en büyük stablecoini olan Tether, kısa bir süre önce %4.8 düşüş yaşayarak 0.95 dolara kadar gerilemişti. Bu düşüş, altcoinin 2017 yılında yaşanan çöküşünün ardından düştüğü en alt seviye oldu. Buna rağmen USDT birkaç saat içerisinde yeniden 0.99 dolara tırmanmayı başardı.

İlgili Haber
Tether FUD'u Bitcoin'i ve Altcoinleri Katletti! Son Durum Ne?

DAO’nun açıklamasının ardından TRX fiyatı %7 yükselerek gelişmeye olumlu tepki verdi. Bu yazının yazıldığı anlarda Justin Sun’ın kripto parası TRX 0.068 dolardan işlem görüyor.

TRX piyasadaki son düşüşten nispeten daha az kayıplarla ayrılan bir kripto para olarak dikkat çekiyor.

İlgili Haber
Tron Kurucusu Justin Sun'dan Bitcoin (BTC) Açıklaması: "Biz de Satın Aldık!"

TRON kurucusu Justin Sun, kısa bir süre önce yaptığı açıklamasında, El Salvador başkanı Nayib Bukele’nin BTC satın alım hamlesini takip ederek kendilerinin de 500 Bitcoin satın aldığını duyurmuştu. TRX ağının yeni algoritmik stablecoini şimdilik piyasada var olan ve UST’yi etkileyen düşüşten etkilenmemiş görünüyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu