HaberlerKripto Para

Tron (TRX) Kurucusu Uzaya Çıkıyor!

Justin Sun, uzay yolculuğu kim tarafından finanse edildi.

Geçtiğimiz günlerde kurucusu olduğu Tron vakfının CEO’luğu görevinden ayrılıp Grenada’nın temsilcisi olacağını açıklayan Justin Sun, Jeff Bezos’un Blue Origin uçuşuyla 2022 yılında uzaya gideceğini söyledi.

31 yaşındaki Sun, Blue Origin’in uçuşunda yer alabilmek için yapılan ve 2600 kişinin katılımı ile gerçekleşen açık arttırmada 28 milyon dolar ödemiş ancak bir zamanlama çakışması nedeniyle uçuşa katılamamıştı.

Ancak Sun, Blue Orgien ile önümüzdeki yıl gerçekleşecek uçuşa Justin Sun ile birlikte 5 kişi daha katılacak.

Blue Origin yaptığı açıklamada Sun’ın yaklaşan gezisini ve 28 milyon dolar ödediğini doğrulayarak “Önümüzdeki aylarda, Justin Sun yolculuğunda kendisiyle birlikte seyahat etmesi için beş kişiyi aday gösterecek” dedi.

Sun ise konu ile ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Büyük uzay uçuşları çağına giriyoruz. Bu harika yolculuk, daha fazla insanın dahil olmasını gerektiriyor. Blue Origin’in Dünya’yı tek ortak evimiz olarak görmek için uzaya daha fazla insan götürme girişimi olağanüstü.”

Yaklaşık 11 dakika sürecek olan uzay yolculuğunda kendisi ile birlikte kimin gideceğine Justin Sun karar verecek.

Sun, uçuş için aday göstereceği beş kişinin TRON DAO topluluğunun bir üyesini, uzun vadeli yatırımcıları ve modadan teknolojiye, uzay araştırmalarından girişimciliğe kadar her alandan seçkin liderlerin olabileceğini söyledi.

Adaylık süreci ve kriterleri ile ilgili detayların önümüzdeki aylarda açıklanacağı belirtildi.

Justin Sun’ın sözcüsü, Sun’ın uzaya gitmesinin Tron Vakfı ile hiçbir finansal veya ticari bağı olmadığını, uzay yolculuğu için ödenen meblağın Sun’ın kendisi tarafından karşılandığını belirtti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu