binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinTürk Kripto Para Borsaları Arbitraj Fırsatı Sunmaya Devam Ediyor

Türk Kripto Para Borsaları Arbitraj Fırsatı Sunmaya Devam Ediyor

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Türk Lirası’nın değer kaybı bugün de devam ediyor. Güç içerisinde 7 ₺ seviyelerini gören Dolar, yazının yazıldığı saatte 6,88 ₺’den işlem görüyor.

Dolar ateşinin sönmemesi üzerine Twitter’de hükümetin mevduat ve kripto para hesaplarına el koyacağı iddiaları ortaya atılmıştı. Fakat bu iddialara sert bir şekilde yalanma geldi.

İlgili Haber  Doların Yükselmesi İle Mevduat ve Kripto Para Hesaplarına El Konulacak Mı?

Türk kripto para borsalarında Bitcoin daha ucuz

Doların an itibarı ile 6,88 ₺ olduğunu ve Bitcoin’in 6500 dolar seviyelerinde olduğunu düşünürsek, BTC/TRY çiftinin 44.720 ₺ olacağını görebiliriz. Fakat durum Türk borsalarında böyle değil. Şu anda BTCTurk borsasında Bitcoin 42.960 ₺’den, Paribu borsasında ise 42.510 ₺’den işlem görüyor.

Bu da BTC’nin Türk kripto para borsalarında küresel piyasa değerinden yaklaşık 300 dolar daha ucuz olduğunu gösteriyor.

Dünyanın çeşitli yerlerinden bir çok kripto para yatırımcısı, Türk borsalarındaki bu frsatı kaçırmadığını ve BTC’leri daha ucuz bir şekilde aldığını ifade ediyor.

Örnek verecek olursak 6500 doları olan bir kişi küresel piyasalarda 1 BTC alabilirken, 6500 doları Türk Lirasına çevirip 44.720 ₺ ile Türk kripto para borsalarından yaklaşık 1,04 BTC alabilir.*

*Hesaplamalar örnek olarak yapılmıştır. Fiyatlar gerçeği yansıtmayabilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail