blank
BitcoinBorsaHaberler

Türk Kripto Para Borsaları Arbitraj Fırsatı Sunmaya Devam Ediyor

Türk Lirası’nın değer kaybı bugün de devam ediyor. Güç içerisinde 7 ₺ seviyelerini gören Dolar, yazının yazıldığı saatte 6,88 ₺’den işlem görüyor.

Dolar ateşinin sönmemesi üzerine Twitter’de hükümetin mevduat ve kripto para hesaplarına el koyacağı iddiaları ortaya atılmıştı. Fakat bu iddialara sert bir şekilde yalanma geldi.

İlgili Haber  Doların Yükselmesi İle Mevduat ve Kripto Para Hesaplarına El Konulacak Mı?

Türk kripto para borsalarında Bitcoin daha ucuz

Doların an itibarı ile 6,88 ₺ olduğunu ve Bitcoin’in 6500 dolar seviyelerinde olduğunu düşünürsek, BTC/TRY çiftinin 44.720 ₺ olacağını görebiliriz. Fakat durum Türk borsalarında böyle değil. Şu anda BTCTurk borsasında Bitcoin 42.960 ₺’den, Paribu borsasında ise 42.510 ₺’den işlem görüyor.

Bu da BTC’nin Türk kripto para borsalarında küresel piyasa değerinden yaklaşık 300 dolar daha ucuz olduğunu gösteriyor.

Dünyanın çeşitli yerlerinden bir çok kripto para yatırımcısı, Türk borsalarındaki bu frsatı kaçırmadığını ve BTC’leri daha ucuz bir şekilde aldığını ifade ediyor.

Örnek verecek olursak 6500 doları olan bir kişi küresel piyasalarda 1 BTC alabilirken, 6500 doları Türk Lirasına çevirip 44.720 ₺ ile Türk kripto para borsalarından yaklaşık 1,04 BTC alabilir.*

*Hesaplamalar örnek olarak yapılmıştır. Fiyatlar gerçeği yansıtmayabilir.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Başa dön tuşu