Bitcoin

Türk Yatırımcılar İçin Dolar Yerine Bitcoin Daha Kazançlı Olabiliyor

Dolar kuru üzerinden fiyatlanan Bitcoin ve kripto para birimleri zaman zaman Türk yatırımcılar için daha kazançlı olmakta.

Özellikle son 3 yıldır Türk Lirası karşısında sürekli olarak büyük oranlarda değer kazanan dolar kurunun bu dönemde de yaşanan belirsizlikler nedeniyle yükselmesi gündemde. 6.85 TL ortalama seviyesinde hareket eden dolar kurunun yanında, BTC’nin bu dönemde yatırımcılara kattığı herhangi bir artı bulunmuyor olsa da, gelecek dönemde 9.500 dolara yeniden yükselmesi bekleniyor ve dolar kurunda da beklenen yükseliş olması nedeniyle yatırımcıların BTC yatırımlarının daha kazançlı olabileceği belirtiliyor.

Analistlere göre TL’nin kısa vadede dolar karşısında değer kazanması için çok büyük adımlar atılsa bile Merkez Bankası’nın durumu ve corona virüsü nedeniyle özellikle de büyük bir değer kazanmasının mümkün olmayacağı, aksine daha büyük değer kayıpları yaşanacak olduğu gündeme geliyor.

BTC’ye yatırım yapan Türk yatırımcıların zaman zaman dolar kurunun ve BTC’nin neredeyse aynı anda yükselmesinden çifte kazanç elde ettikleri senaryoların bu dönemde de tekrarlanmasına sıcak bakılmakta.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu