Ana SayfaHaberlerTürkiye ve Çin'in Kripto Parasından Sonra Şimdi de Dijital Euro Mu Geliyor?

Türkiye ve Çin’in Kripto Parasından Sonra Şimdi de Dijital Euro Mu Geliyor?

Takip et

Birçok ülke Blockchain teknolojisinin önemini gün geçtikçe daha fazla anlıyor. Hatta öyle ki birkaç gün önce Çin ardından da Türkiye kendi merkez bankaları bünyesinde yerli kripto para projelerini hizmete sunacakları açıkladı.

İlgili Haber
Türkiye'nin Kripto Parası İçin Tarih Verildi! 2020'de Testler Başlayacak

Her ne kadar 2020’de piyasaya girmesi beklenen Libra, Facebook bünyesinde piyasaya çıkarılacak olsa da birçok şirket tarafından bu proje destekleniyor ve piyasaya çıktıktan sonra ABD’nin bünyesinde olacağı tahmin ediliyor. Zira Mark Zuckerberg senatoya verdiği ifadesinde “ABD eğer Libra’ya izin vermezse bu sektörde Çin dünya lideri olur” sözleriyle ABD’li senato üyelerini uyarmıştı.

Yani resmi olarak merkez bankası bünyesinde olmasa da ABD’nin kripto parasının da Libra olacağını söylemek yanlış olmaz.

Libra’yı daha önce tehdit olarak gören ve buna karşılık olarak dijital Euro çıkarma fikrinini savunan Alman Özel Bankalar Birliği ilk olarak dijital Euro fikrini ortaya atan kurum olmuştu.

İlgili Haber
Alman Özel Bankalar Birliği: Dijital Euro Çıkarmalıyız

Ortaya atılan iddialara göre Avrupa Merkez Bankası dijital Euro için çalışmalara başlamış durumda. Finlandiya tarafından hazırlanan taslağa göre dijital Euro için ilk temeller atıldı ve bu konu önümüzdeki aylarda Avrupa Birliği Merkez Bankası’nın toplantısında masaya yatırılacak ve ciddi olarak değerlendirilecek.

Henüz net bir tarih ya da resmi açıklama olmasa da yakın zamanda bu konuda açıklama yapılması bekleniyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları