Kripto HaberleriAltcoinTürkiye'de altcoin yatırımı artabilir

Türkiye’de altcoin yatırımı artabilir

Takip et

Türkiye’de yakın zamanda kripto para yatırımlarında artışlar olabilecek olduğuna dair tahminler bulunuyor. Bu tahminlerin nedeni ile ilgili olarak ise bugün Berat Albayrak’ın yaptığı ICO açıklamasının altcoin yatırımlarında artışa sebep olması ve güven verici konuşmalar olması dolayısı ile yatırımcıları hem kripto para, hem altcoinler konusunda daha fazla araştırma yapmaya itecek açıklamalar şeklinde değerlendiriliyor.

İlgili Haber
Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'tan ICO açıklaması

Henüz şimdiden binlerce insanın altcoin sahibi olduğu düşünüldüğünde hükümet destekli olarak bu tür açıklamaların yapılmasının altcoin yatırımları üzerinde etkisinin fazla olabileceği düşünülüyor.

Neden altcoin yerine Bitcoin?

Bitcoin‘in altcoin yerine daha fazla tercih ediliyor olması ve daha fazla insan tarafından çok büyük oranlarda yatırım yapılıyor olmasının arkasındaki asıl sebep güvenilir olarak görülmesi ve kripto para sahibi olanların büyük kısmının en başından bu yana ”yönetici” konumunda gördükleri ve piyasaya yön verip yönetmesi dolayısı ile yatırım yaptıkları yatırım olan Bitcoin olması bu konu üzerinde çok etkili.

Türk yatırımcılarında büyük bir kısmı Bitcoin sahibi olmak için çaba harcıyor ve daha çok yatırımlarını bu kategoride yapıyor.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları