Bitcoin

Türkiye’de Bitcoin (BTC) İle Araç Satışı Başladı: DOGE İle Araç Satışından Sonra Rekabet Artıyor

Türkiye'de Bitcoin ile araç satışı B&G Motors aracılığıyla resmen başladı.

Türkiye’deki kripto para tutkusu da tam olarak dünyadaki gibi inanılmaz bir hızla artmaya ve büyümeye devam ediyor. Türkiye’deki kripto para tutkusu aslında geçtiğimiz günlerde birkaç kullanıcının DOGE almak için araçlarını popüler bir sitede satışa çıkartmasından sonra net bir şekilde görüldü.

İlgili Haber
Türkiye'de Dogecoin (DOGE) Çılgınlığı: Arabalarını DOGE Almak İçin Satıyorlar

Türkiye’de Bitcoin İle Araç Satışı Başladı

Şimdi ise kripto paraların ana akım kabulüne yönelik çok daha sağlam adımların atıldığı görülüyor. Daha önce dünyanın çeşitli yerlerinde Bitcoin veya başka kripto paralar ile araç ve gayrimenkul satışları gerçekleştirildi. Şimdi ise B&G Motors aracılığıyla Bitcoin ile araç satışı Türkiye’de resmen başlamış oldu.

B&G Motors kurucusu Batuhan Gürbüz, Bitcoinsistemi ekibine yaptığı açıklamada böyle bir adım atmasının sebeplerini şu şekilde açıkladı:

Gelişen dünya ve hızla gelişen teknolojine ayak uydurmaya çalışırken genç nesilin neler yapabileceğini göstermeye çalışıyoruz. Klişe galericilik anlayışını kırmak ve araç almak isteyen herkese “Yeni Nesil Galericilik” düşüncesini anlatmak istiyoruz.

Bitcoin ile araç alma fikri ile yeniliklere araç alımını kolaylaştırmaya çalışıyoruz. Gün geçtikçe çalışmalarımıza ve daha yeni fikirler yaratmaya devam edeceğiz.

İstanbul İstoç Oto Ticaret Merkezi içerisinde bulunan firmanın henüz Bitcoin ile araç satışı yapmadığı biliniyor. Buna rağmen birkaç gün önce başlatılan hizmetin yakın zamanda popüler olması beklenebilir. ABD’nin ve dünyanın en büyük elektrikli araç üreticilerinden Tesla da geçtiğimiz günlerde benzer bir hizmet başlattı. Buna rağmen kaç kullanıcının BTC ile araç alıp, zamanında 10.000 BTC ile iki pizza alan kullanıcının durumuna düşmeyi göze alacağı merak konusu.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu