Kripto HaberleriHaberlerTürkiye'de kripto paralar izleniyor mu?

Türkiye’de kripto paralar izleniyor mu?

Takip et

Türkiye’de kripto paraların devlet tarafından izlenip izlenmediği konusunda yatırımcıların aklına takılan soruların yanıtlarını verebilmek güç olsa da bu sorulara yanıt verebilmek mümkün. Dünyada sadece ABD’nin istihbarat kurumlarının izleyebildiği ve takip edebildiği kripto para transferleri dışında tüm dünyadaki anlık kripto para işlemlerini görebilen başka ülke olmadığına inanılıyor ve ABD’nin bu konuda İran ve diğer ülkelerin yaptırımlarını delmek konusunda ne kadar istekli olduğu ve işe yarayıp yaramadığını kontrol etmesini sağlıyor.

Türkiye ise bölgenin en güçlü ülkesi olarak bölgesel konulara yön veren, bölge ekonomisi arasında ekonomisi en düzgün ülkeler arasında bulunan bir ülke olması, açık bir ülke olmasının avantajları dolayısı ile insanların istedikleri alanlarda yatırımlar yapmasına hak tanınan ülkelerden bir tanesi.

Devlet bünyesinde izlenmesi mümkün değil

ABD’nin izlediği şekilde Türkiye’nin tüm kripto paraların anlık transfer işlemlerini izlemesi bu teknolojide mümkün değil. Bir yandan üzücü, bir yandan sevindirici olan bu konu çoğu vatandaş için güvenlik adına daha iyi iken, bazı vatandaşlar için ise bir boşluk yaratıyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları