Haberler

Türkiye’de kripto paralar izleniyor mu?

Türkiye’de kripto paraların devlet tarafından izlenip izlenmediği konusunda yatırımcıların aklına takılan soruların yanıtlarını verebilmek güç olsa da bu sorulara yanıt verebilmek mümkün. Dünyada sadece ABD’nin istihbarat kurumlarının izleyebildiği ve takip edebildiği kripto para transferleri dışında tüm dünyadaki anlık kripto para işlemlerini görebilen başka ülke olmadığına inanılıyor ve ABD’nin bu konuda İran ve diğer ülkelerin yaptırımlarını delmek konusunda ne kadar istekli olduğu ve işe yarayıp yaramadığını kontrol etmesini sağlıyor.

Türkiye ise bölgenin en güçlü ülkesi olarak bölgesel konulara yön veren, bölge ekonomisi arasında ekonomisi en düzgün ülkeler arasında bulunan bir ülke olması, açık bir ülke olmasının avantajları dolayısı ile insanların istedikleri alanlarda yatırımlar yapmasına hak tanınan ülkelerden bir tanesi.

Devlet bünyesinde izlenmesi mümkün değil

ABD’nin izlediği şekilde Türkiye’nin tüm kripto paraların anlık transfer işlemlerini izlemesi bu teknolojide mümkün değil. Bir yandan üzücü, bir yandan sevindirici olan bu konu çoğu vatandaş için güvenlik adına daha iyi iken, bazı vatandaşlar için ise bir boşluk yaratıyor.

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Etiketler

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu